EC آب چاه های شهرداری بالا رفته است/نمی خواهیم چالشی شود اما سهم شهرداری از فاضلاب را بدهید

[ad_1]

ایسنا/کرمان شهردار کرمان درباره سهم شهرداری از فاضلاب بیان کرد: باید سهم شهرداری داده شود زیرا در اکثر شهرها این اتفاق افتاده و ۲۰ تا ۳۰ درصد این آب در اختیار شهرداری هاست و ما در کرمان پیگیر این مسئله هستیم و چنانچه شرکت های مربوطه پای کار نیایند، قطعا پروژه فاضلاب در کرمان متوقف خواهد شد.

“سیدمهران عالم زاده” شامگاه دوشنبه ۲۷ مردادماه در جمع خبرنگاران درباره وضعیت آب مورد استفاده شهرداری برای آبیاری فضای سبز اظهار کرد: طی دو سال اخیر تقریبا کمتر از یک درصد از فضاهای سبز شهری که در آن مناطق ناگزیر هستیم و شبکه آب خام شهری وجود ندارد، با استفاده از آب شرب شهری آبیاری می شود.

وی افزود: برخی از فضاهای سبز شهری نیز لطمه دیده و دلیلش این بود که از آب شرب استفاده نشده و آب خام “EC” بالایی داشته است.

عالم زاده تصریح کرد: دو شبکه آب خام شهری از بزرگراه آیت الله خامنه ای و بلوار ۲۲ بهمن را به سمت جنگل قائم می بریم تا کل شبکه آب خام شهر را به هم وصل کنیم.

شهردار کرمان بیان کرد: بزرگ ترین مشکل این است “EC” آب چاه های شهرداری بالا رفته و مجوز چاه جدید به ما نداده اند.

وی با اشاره به اینکه مقداری گیاه ها باید سازگارتر شود، گفت: ۲۵ هکتار وسعت پارک جنگلی کرمان است که دوره های آبیاری ۵۰ تا ۶۰ روزه است و نیاز به کمک متخصصان و مشاوران داریم و امیدواریم بتوانیم این چالش آب را حل کنیم تا هم فضای سبز شهری آسیب نبیند و هم از آب شرب برای فضای سبز استفاده نکنیم ضمن اینکه اکنون استفاده از آب شرب در فضای سبز خیلی کم و ناچیز است.

شهردار کرمان در ادامه درباره سهم شهرداری از فاضلاب بیان کرد: باید سهم شهرداری داده شود زیرا در اکثر شهرها این اتفاق افتاده و ۲۰ تا ۳۰ درصد این آب در اختیار شهرداری هاست و ما در کرمان پیگیر این مسئله هستیم و چنانچه شرکت های مربوطه پای کار نیایند، قطعا پروژه فاضلاب در کرمان متوقف خواهد شد. به خاطر دینی که آب و فاضلاب به شهر دارد، باید این مسئله حل شود و نمی خواهیم موضوع چالشی شود و می خواهیم دوستان این آب را در اختیار شهرداری بگذارند تا مشکل فضای سبز شهر کرمان به حداقل برسد.

وی افزود: در اجرای پروژه فاضلاب به دلیل اینکه ناگزیر هستند طی چهار تا پنج سال کار را تمام کنند، ۱۵ تا ۲۰ روز زمان حفاری تا آسفالت است و در این مدت مشکلاتی برای مردم ایجاد می شود و ما از این مسئله رنج می بریم اما به نظر می رسد چاره دیگری برای این مسئله وجود ندارد.

عالم زاده تصریح کرد: مسائل فنی کار نیاز به زمان حداقلی ۲۰ روزه دارد اما در مجموع در جلسه کارشناسی دنبال می کنیم در صورتی که امکانش باشد، این زمان را کاهش بدهند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید