4. تراتل و کالیبراسیون کامل شد

اما در پرنده­های بال ثابت ما تنها یک موتور داریم و این موتور زمانی که پهپاد پشت به باد داره حرکت میکنه با کمترین میزان تراکم تراتل و با کمترین میزان فشار کار میکنه و پهپاد در اصطلاح گلاید میکنه و رو به جلو حرکت می­کند و در بعضی مواقع حتی موتور خاموش میشه و هر زمانی که احتیاج باشه موتور روشن میشه و یا فشارش رو اون حجم موتور رو میتونه تنظیم کنه. قابلیت این پهپاد اینه که به جای اینکه مثل یک پرنده بال ثابت بخواد تیکاف و لندینگ کنه و در خطر برخورد با مانع یا چیزی باشه مثل یک مولتی روتور عمود از روی زمین بلند میشه به ارتفاع لازم میرسه و از اونجا چهار موتور به مرور خاموش میشه و موتور پشت پرنده یا موتور کروز روشن میشه و پهپاد رو به جلو حرکت میکنه. معمولا مولتی روتورهایی که امروزه ما به آنها دسترسی داریم و به طور معمول داره استفاده میشه در جهت تهیه نقشه ۱۵ الی ۱۶ دقیقه به ما تایم پرواز میدن و شما بعد از اینکه این تایم تموم شد میتونید پهپاد رو بشونید باتری را عوض کنید و پرواز بعدی را انجام بدید.

اما محدودیتی که دارند این است که معمولاً مدت زمان پرواز این پهپادها پایین هست. همونطور که می­دونید ما معمولاً از پهپادهای الکتریکی برای تصویربرداری هوایی استفاده میکنیم به این دلیل که سر و صدای کمتری دارند، لرزش کمتری دارند و پایدارتر هستند. علاوه بر این معمولاً در پهپادهای بال ثابت از دوربین­های قوی­تر هم میشه استفاده کرد و نکتهای که وجود داره پهپادهای بال ثابتی که امروزه برای امور نقشه­ برداری استفاده میشه پهپادهای دست پرتاب هستند. این مطلب را از آن جهت خدمتتان عرض کردم که کاربرد اصلی پهپاد Inspire 2 برای فیلمبرداری هوایی و تولید فیلم های سینمایی است و ابزارهای مناسبی را برای این مورد دارد. این پرنده در ابتدا جهت اهداف فیلمبرداری هوایی و تولید فیلم های سینمایی ساخته شد، اما برخی نقشه برداران به دلیل کیفیت تصاویر این پرنده، از آن در پروژه های نقشه برداری خود استفاده می کنند. به این ترتیب شما میتوانید یک منطقه بزرگی رو با تعداد پروازهای زیاد و با تعداد پروازهای مشخص تصویربرداری کنید و به اتمام برسانید. این دو پرنده جزء بهترین پهپادهایی هستند که شما برای شروع نقشه برداری میتونید استفاده کنید و حتی چندین سال می­توانید خدمات نقشه­ برداری هوایی خودتون رو با این پرندهها انجام بدید.

بنابراین در صورتی که دور موتور ماشین بیدلیل و بی منطق بالا برود، خیلی راحت و خیلی سریع به وجود این ایراد و اشکال در خودرو خود پی برده میشود. علت پايين بودن NOx به خاطر اين است که مخلوط خيلي رقيق بوده و دماي کل فرايند احتراق پايين ميا يد.از مزاياي ديگر اين سيستم ها عدم وجود تراتل است که خود موجب حذف افت توان ناشي از تراتل مي گردد و طول زمان احتراق کوتاه مي باشد که باعث افزيش توان مي گردد. ریس رالی/ خودرویی با نام پراید شاید برای شما ساده به نظر بیاید، اتومبیلی که در سال های نه چندان دور برای خود دوره خوبی را می گذرانده است، اتومبیلی که در ژاپن توسط کمپانی بزرگ مزدا با نام مزدا 121 به فروش می رسید و در آمریکا نیز با نام فورد فستیوا دنیا را در اختیار گرفت، این اتومبیل جزو کم استهلاک ها و اتومبیل های کم مصرف بود که زمانی هم که در کرده جنوبی در شرکت مگاموتور به تولید و فروش رسید به خوبی در کره و قاره آسیا بازار فروش پیدا کرد، پس از اینکه اتومبیل های پراید در ایران دارای از فروش بالایی برخوردار شد کمپانی مگاموتور خط تولید این اتومبیل را به ایران واگذار کرد و اتومبیل مورد نظر در ایران به فروش رسید و کم کم قطعه سازان و بخش های دیگر صنعتی به میان آمدند و فیس لیفت های مختلفی از این اتومبیل شاهد بودیم که این مهم خود نشان دهنده زنجیره قطعه سازان است.

پس جمعبندی کنیم در رابطه با مولتی روتورها، مولتی روتورها پهپاد هایی هستند که به صورت عمودی از روی زمین بلند می­شوند به ارتفاع لازم می­رسند و (این نکاتی که خدمتتان میگویم برای تصویربرداری اتوماتیک است) به ارتفاع لازم می­رسند و از آنجا وارد منطقه­ای که از قبل برایشان تعریف کردیم میشوند تصویربرداری را انجام میدهند و دوباره می­آیند دقیقاً به صورت کاملا اتوماتیک همان جایی که بلند شدند بر روی زمین می­نشینند. سنسور دور موتور با دو پایه ارتباطی به ECU متصل می شود و به صورت امواج شبه سینوسی، اطلاعات مربوط به دور لحظه ای موتور را به ECU ارسال می کند. همچنين يك موتور دو ليتري با 140 اسببخار بر روي اين خودرو نصب شده بود و داراي همچون CVT و ABS و سانروف بود. انعکاس های نور چراغ باعث می شود مسیری جلوی شما همیشه روشن باشد و هم چنین شما شاهد سوسوزنی نور چراغ نخواهید بود. و این باعث می شود که آنها هنوز هم تطبیق پذیرترین طراحی را داشته باشند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ارز ترتل وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید