۹۵ درصد حریق های جنگل ناشی از سهل انگاری است

[ad_1]

ایسنا/گیلان مدیرکل منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه شهروندان از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها خودداری کنند، گفت: ۹۵ درصد حریق های جنگل ناشی از سهل انگاری است.

محسن یوسف پور در گفت وگو با ایسنا، نسبت به آتش سوزی جنگل ها هشدار داد و اظهار کرد: با توجه به گرم شدن هوا و خشک شدن برگ ها و شاخه ها، شهروندان از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از آتش سوزی ها در عرصه های طبیعی به علت سهل انگاری و رعایت نکردن نکات ایمنی در روشن کردن آتش است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ هکتار از اراضی جنگلی و مراتع دچار حریق شدند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه همه مردم گیلان باید جنگل بانان منابع طبیعی استان باشند، گفت: با توجه به افزایش دما و آغاز فصل گرم سال و احتمال وزش بادهای گرم، شرایط برای وقوع حریق مهیا بوده و لذا روستاییان نیز از آتش زدن خار و خاشاک در جوار جنگل خودداری کنند تا منجر به سرایت آتش به جنگل ها نشوند.

یوسف پور اضافه کرد: شهروندان می توانند آتش سوزی مراتع، علفزارها و اراضی جنگلی را به صورت شبانه روزی با شماره ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گزارش دهند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *