۸ میلیون، سقف قرارداد شناگران در لیگ برتر!

[ad_1]

بنیامین قره‌حسنلو گفت: وضع قراردادها در لیگ شنا خیلی خراب است به طوری که سقف قرارداد شناگران در لیگ حدود ۸ تا ۹ میلیون تومان و کف آن ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

ملی‌پوش شنا در گفت و گو با ایسنا، در خصوص شرایط تمرینی اش اظهار کرد: بیش از ۴ ماه بود که به داخل آب نرفته بودیم و از تمرینات دور بودیم، اما در حال حاضر دو هفته ای است که در استخر آزادی تمرین می کنیم. استخر آزادی تنها برای تعداد محدودی از ملی‌پوشانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند فعال است.

قره‌حسنلو افزود: حدود دو سه ملی‌پوش هستیم که در استخر آزادی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی تمرین می‌کنیم. درصد کلر آب بالا است و از هم جدا تمرین می‌کنیم و حدود دو متر از هم فاصله داریم. تنها ملی‌پوشان شنا در استخر آزادی در حال تمرین هستیم.

وی در خصوص مدت زمان مورد نیاز برای بازگشت به اوج آمادگی گفت: ۴ ماهی بود که در آب شنا نکرده بودیم. بهتر است بگویم خواب بودیم و افت شدیدی کردیم. برای بازگشت بدنمان به اوج زمان می برد اما مطمئنا خیلی زود به آمادگی قبل بازخواهیم گشت.

ملی‌پوش شنا در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک گفت: در حال حاضر که هیچ مسابقه ای در جریان نیست. با شروع مسابقات می‌توان گفت چقدر شنای ایران شانس کسب سهمیه المپیک را دارد. خود من در ۵۰ متر کرال سینه تنها ۳۰ صدم ثانیه تا کسب سهمیه فاصله دارم. در سایر رشته‌ها هم رکورد ملی‌پوشانی همانند علیرضا یاوری در ۲۰۰ متر آزاد، مهدی انصاری و متین بالسینی در ۲۰۰ متر پروانه فاصله خیلی کمی تا ورودی المپیک دارد و شانس کسب سهمیه وجود دارد.

قره‌حسنلو در خصوص لیگ شنا و وضعیت قراردادهای شناگران در لیگ گفت: وضع قراردادها در لیگ شنا خیلی خراب است. لیگ شنا کلا سه مرحله است که در آخر هفته‌های سه ماه پایانی سال برگزار می‌شود. سقف قرارداد شناگران در لیگ حدود ۸ تا ۹ میلیون تومان و کف آن ۲ تا ۳ میلیون تومان است.

وی افزود: وقتی ورزشکار در لیگ حمایت نشود به مشاغل دیگر رو می‌برد. اکثر شناگران مربی‌گری می‌کنند یا شغل‌های دیگر دارند. در برخی از تیم‌ها همانند پرسپولیس هم تا جایی که من می‌دانم از همین مقدار کم هم هیچ مبلغی پرداخت نشده است. خود من در تیم شهید هاشمی مشهد بودم و مبلغ قراردادم را گرفته‌ام. مبلغ قراردادهای ما همانطور که گفتم آنقدر زیاد نیست و ۷ تا ۸ تومان است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید