۶۸ خانه‌ هلال در روستاهای لرستان راه اندازی می‌شود

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از راه اندازی ۹ خانه هلال در روستاهای استان در هفته دولت خبر داد و گفت: این واحدها همزمان با سراسر کشور افتتاح و دیگر خانه‌های هلال نیز در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهند رسید.

صارم رضایی، امروز ششم شهریور در جمع خبرنگاران، ضمن  تبریک هفته دولت اظهار کرد: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه، گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث روستایی راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در طرح خانه‌های هلال به دنبال افزایش آگاهی عمومی مردم در نحوه برخورد با حوادث و آموزش‌های امدادی هستیم که در نهایت نسبت به مسئولیت خود در کاهش حوادث طبیعی و جاده‌ای نقش این نهاد را ایفا کرده باشیم.

رضایی از مزیت‌های ایجاد خانه‌های هلال علاوه بر جمع‌آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی که توسط خانه‌های داوطلب انجام می‌شود را فعالیت‌های آموزشی، آماده‌سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب و حتی امدادگر ذکر کرد و گفت: این کانون‌ها به‌ویژه در مناطق شهری و روستایی در هنگام رخداد بلایا و حوادث می‌تواند نقش تأثیرگذاری در ارزیابی منطقه توسط نیروهای محلی و تسهیل امدادرسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان با بیان اینکه توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت‌های اصلی‌ جمعیت هلال‌احمر در کشور است افزود: انتظار داریم با راه‌اندازی و توسعه خانه‌های هلال در روستاهای شهرستان‌ها افزایش تاب‌آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسئولیت‌پذیری اجتماعی محقق شود.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان نهادی مردمی می‌تواند نقش مؤثری در آگاهی و اشاعه فرهنگ خود امدادی و نوع‌دوستی در جامعه ایفا کند، خاطرنشان کرد: این نهاد امروز در کشور به‌عنوان یک سازمان پیشتاز در مباحث امداد و نجات مطرح است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید