۲۶ هزار نفر از دانش‌آموزان ابتدایی استان به فضای مجازی برای آموزش دسترسی ندارند

[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۱۰۴ هزار و ۶۳۰ دانش‌آموز معادل ۷۵ درصد دانش‌آموزان دوره ابتدایی به فضای مجازی برای آموزش دسترسی دارند، گفت: حدود ۲۶ هزار و ۹۶ نفر از دانش‌آموزان اصلا به این فضا دسترسی ندارند و همچنین حدود ۱۴ هزار و ۵۳۲ دانش‌آموز گوشی موبایل ندارند.

محمد محمدی ۲۸ مردادماه در جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی در اولویت اداره‌کل آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولی از جمله وزارت کشور، بهزیستی، برنامه و بودجه، اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و … قرار دارد، در حال حاضر پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی در چهارمحال و بختیاری ۹۹.۱۲ درصد و میانگین کشوری حدود ۹۸.۱۳ است.

معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۲۴ درصد مدارس ابتدایی استان تعداد دانش‌آموزان آن‌ها کمتر از ۲۰ نفر است و در مناطق محروم قرار دارند، بیان کرد: طبق آمارها ۹۲۵ کودک بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد.

وی افزود: حدود ۷۰۶ نفر از این دانش‌آموزان شناسایی و  ۹۶ نفر جذب شده‌اند، همچنین حدود ۳۰۸ مورد از این دانش‌آموزان دارای بیماری صعب‌العلاج هستند، تعدادی از این دانش‌آموزان مهاجرت کرده و یا جزو کودکان بدسرپرست هستند و حدود ۲۱۹ نفر از این دانش‌آموزان غیرقابل شناسایی بودند.

محمدی با تاکید بر اینکه برای انسداد مبانی بی‌سوادی در چهارمحال و بختیاری نیازمند اعتبار هستیم، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش موظف به فراهم کردن شرایط مطلوب برای آموزش در همه مناطق است.

معاون ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۱۰۴ هزار و ۶۳۰ دانش‌آموز معادل ۷۵ درصد دانش‌آموزان دوره ابتدایی به فضای مجازی برای آموزش دسترسی دارند، خاطرنشان کرد: حدود ۲۶ هزار و ۹۶ نفر اصلا به این فضا دسترسی ندارند و همچنین حدود ۱۴ هزار و ۵۳۲ دانش‌آموز گوشی موبایل ندارند.

در ادامه فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تنگناهای بسیاری در مجموعه آموزش و پرورش وجود دارد، اظهار کرد: اما این مشکلات با همراهی مسئولان استانی کمرنگ شد.

وی ادامه داد: بسیاری از معلمان به صورت مجازی در مناطق سفید و محروم اقدام به آموزش مجازی بدون هیچ چشم‌داشتی کردند.

قائدامینی بیان کرد: مدیریت یکپارچه پیش‌دبستانی‌ها از مهم‌ترین دغدغه‌های آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری و کشور است که طبق مصوبه قبلی شورای آموزش و پرورش استان مدیریت به استان واگذار شد.

در پایان جلسه خدایار قاسم‌پور معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری از اجرای پروژه کنترل وزن و چاقی در دانش‌آموزان برای ۱۴ میلیون دانش‌آموز در کشور خبر داد و اظهار کرد: کرونا ویروس کم تحرکی در بین دانش‌آموزان را تشدید کرده است، برای حل معضل چاقی در بین دانش‌آموزان این طرح در استان نیز اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۶ درصد مردم کشور دچار کم‌تحرکی و ۳۷ درصد مردم نیز دچار فشارخون هستند.

قاسم‌پور تاکید کرد: ۲۱ درصد کودکان ایران دارای اضافه وزن هستند، باید با اجرای این طرح باید ۳ درصد کاهش وزن در دانش‌آموزان اتفاق بیوفتد، در این طرح مشخصات دانش‌آموزان در سامانه مربوط از نظر قد و وزن ثبت می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید