۱۳۹ هکتار از اراضی مرند زیر کشت گل محمدی است

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی فرماندار مرند با اشاره به وجود ۱۳۹ هکتار سطح زیر کشت گل محمدی در این شهرستان، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

داود گرشاسبی در حاشیه بازدید از اراضی گل محمدی در روستای میاب در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه ارقام کشت شده گل محمدی در شهرستان مرند از نوع کاشان و مخملی است، اظهار کرد: کشت گل محمدی در اراضی شیب دار و تکمیل صنایع پایین دستی آن از اولویت‌های ماست که ضمن حفاظت از فرسایش اراضی، صرفه اقتصادی نیز دارد.

وی افزود: پایلوت اجرایی این طرح در روستای میاب به عنوان بزرگ‌ترین بوستان گل محمدی شمال غرب کشور در سطح هفت هکتار به بهره برداری رسیده و پنج هکتار دیگر برای سال جدید آماده کشت شده است.

وی گفت: چندین روستا با شرایط و اقلیم روستای میاب و مناسب برای کشت گل محمدی در مرند، مکان یابی و برنامه های ترویجی در آن‌ها شروع شده است.

فرماندار مرند با اشاره به روستاهای دارای شرایط کشت گل محمدی در شهرستان مرند، اظهار کرد: روستاهای میزاب، زمهریر، کوه کمر، زنوزق، درق، زنوز، زرغان، دوگیجان، مجید آباد، قینر و روستاهای دامنه کوه میشو، برای کشت این محصول مناسب هستند.

وی افزود: تولید انواع اسانس تا نوع سوم در برنامه صنایع تبدیلی این محصول است.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرند دارای ۹۵ هزار هکتار اراضی زیرکشت کشاورزی و باغی است که از این میزان ۴۹ هزار هکتار اراضی آبی و ۴۶ هزار هکتار اراضی دیم که نسبت زمین های آبی ۵۲ درصد و اراضی دیم ۴۸ درصد است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید