گام به گام سفر به جزیره کیش با فایل GPS

اتباع خارجی که مایل به ورود به منطقه آزاد کیش از بنادر قانونی هستند، نیازی به گرفتن ویزا قبل از سفر ندارند. یادتان باشد برای گذراندن مراحل اداری و گمرکی، باید دو ساعت قبل از حرکت شناور، در محل حاضر باشید.در صورتی که در غرب ایران زندگی میکنید، برای سفر به کیش میتوانید با عبور از کرمانشاه، اهواز، بندر ماهشهر و بوشهر، خود را به بندر چارک برسانید و در ادامه همان طور که ذکر شد با کشتی راهی کیش شوید. در کل بهتر است که قبل از هر اقدام جدی ای در این زمینه، یک تور کیش رزرو کرده و به خوبی این جزیره را مورد بررسی قرار دهید. کوره هایی که از قرن های گذشته به جا مانده اند و تماشای آن ها تجربه ای فوق العاده خواهد بود. فعالیت میکنند. بازار مرجان یکی از زیبا ترین مراکز خرید کیش و دارای معماری خارق العاده ای است. شایان ذکر است که میزان جرم و جنایت در جزیره کیش پایین ترین سطح جهانی را دارد و به همین دلیل مکانی بسیار امن برای زندگی است. در یک لحظه میتوانید دنیایی از هیجان و ترس را تجربه کنید و در نهایت از آرامش رهایی آن لذت ببرید. برای اطلاع بیشتر با تفریحات کیش با قیمت و خرید بلیط پارک آبی اوشن کیش کلیک کنید.

اجاره ماشین در کیش
همزمان با توسعه توریستی و تجاری جزیره بخشی از این افراد به كارهای خدماتی رو آورده اند و بقیه از طرق سنتی به امرار معاش میپردازند . هواپیما یکی از روش ها سفر به جزیره کیش است و بیشتر افراد از این طریق به جزیره می روند ، فرودگاه بینالمللی کیش تنها فرودگاه جزیره کیش است. معماری این آب انبار الهام گرفته از آب انبارهای شهر یزد می باشد که دارای دو گنبد و پنج بادگیر است به طوری که هوا از طریق بادگیرها به داخل دمیده می شود و باعث خنک شدن آب درون انبار می گردد. این كتابخانه ها با در اختیار داشتن بیش از ده هزار جلد كتاب ویژه گروههای سنی از پیش دبستان تا دبیرستان در دو منطقه از كیش فعال میباشد. قرن های چهار تا ده هجری قمری، سال های اوج و دوران طلایی شهر حریره کیش محسوب می شوند. سال هایی که به واسطه پهلو گیری کشتی های فراوران، دوران اوج شلوغی جزیره کیش هم محسوب می شوند. این درحالی است که بیشتر شهرهای هم دوران شهر حریره، در ساخت بناها از خشت استفاده می شد.

باغ راه ایرانی کیش طولانی ترین باغ راه کشور به وسعت ۳۲ هکتار است که در ساخت آن از فرهنگ و معماری اصیل ایرانی بهره گرفته شده است. یک بخش بزرگ تر و یک بخش کوچک تر که سبک خاصی از معماری را ارائه می دهند و که به واسطه آن، قدیمی ترین خانه در جنوب کشور است که با این سبک طراحی و ساخته شده است. حمام شهر تاریخی حریره، بامساحت 500 متر مربعی خود، به اعتقاد بسیاری از باستان شناسان یکی از قدیمی ترین حمام های ایران می باشد. از آنچه در کتب تاریخی بازگو شدهاست برمیآید که از زمان هخامنشیان و سپس اشکانیان و ساسانیان، جزیرهٔ کیش تحت تسلط ایران بوده و با گسترش اسلام، این جزیره بهدست خلفای اموی افتادهاست. باغ راه ایرانی در ضلع جنوبی بلوار میرمهنا حدفاصل میدان هرمز تا میدان سعدی متشکل از هشت باغ ایرانی و نه دروازه تاریخی است. همچنین این جزیره دروازه ورود برخی کالاها از خارج به داخل ایران است. این جزیره همچنین با داشتن تابستان های گرم و زمستان های معتدل و به طور متوسط 300 روز آفتابی از آب و هوای مطبوع برخوردار است. جزیره کیش در تمام ماههای سال گرم است. محمدرضا رضانیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بازگشت کیش به وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا، محدویت فعالیت های گروه شغلی ۲ تا چهار در این جزیره اعمال می شود و در این راستا برگزاری تجمعات ممنوع است.

همان طور که گفتیم، در بسیاری از نسخ و کتب قدیمی که توسط گرشگران نوشته شده است، شهر باستانی حریره شهری آباد و با شکوه بوده است. کیش- مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری فراخوان طراحی پوستر «روز کیش» با موضوع «کیش در قرن جدید» خبر داد. پس از سال ها کاوش، به این نکته پی برده شد که این اتاقها با کف های شیب دار، برای به دست آوردن شیره خرما طراحی شده بودند. در پایان باید به این نکته اشاره کرد که تعداد زیادی رنت کار در استانبول در حال فعالیت می باشند که خدمات متنوعی عرضه می دهند. سعادت رنت این اطمینان را به شما می دهد که از ابتدا در کنارتان بوده و به عنوان یک برند بین المللی و با ارائه قرارداد رسمی به تمام نگرانی ها شما پایان می دهد. در حال حاضر، بناهایی با سقف و پوشش سالم، در شهر حریره بسیار کم هستند؛ اما، همچنان پس از ورود به منطقه شهر باستانی حریره، همین ساختمان های تخریب شده به جا مانده، دیدی دقیق از یک شهر یکپارچه با معماری ویژه را به شما نمایش می دهد. این باغ بزرگ زیبا به مساحت 70 هکتار با نخل ها، گیاهان سبز و گلهای رنگارنگ، طبیعت متفاوتی را برای بازدید کنندگان به نمایش می گذارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از اینجا کلیک کنید ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید