کوهن:ترامپ شوخی نمی‌کند، می‌خواهد رئیس‌جمهور مادام‌العمر باشد/ قرار نبود ۲۰۱۶پیروز انتخابات شود

[ad_1]

مایکل کوهن، وکیل خصوصی و کارچاق‌کن پیشین رئیس جمهور آمریکا، گفت زمانی که ترامپ می‌گوید می‌خواهد ۱۲ سال دیگر هم در کاخ سفید باشد، شوخی ندارد و کاملاً جدی است!

به گزارش ایسنا به نقل از “ویک”، کتاب جدید کوهن در مورد زمانی که برای ترامپ کار می‌کرده با عنوان “بی‌وفا: یک شرح‌حال”، روز سه‌شنبه منتشر شد و او نیز در برنامه “ریچل مادو” ظاهر شد تا در این باره صحبت کند. کوهن گفت ترامپ تغییرات چشمگیری داشته و “همان آدمی که سال‌ها پیش می‌شناختم نیست”. او همیشه بدخلق بود و شیوه خاصی داشت، اما قدرتی که حالا دارد به مغزش رفته است.

وی افزود: سوای از همه این‌ها، ترامپ می‌خواهد یک “آتوکرات” باشد. او می‌خواهد رئیس جمهور مادام‌العمر باشد. او می‌خواهد دقیقاً مثل ولادیمیر پوتین روسیه، کیم جونگ اون کره شمالی، نیکولاس مادوروی ونزوئلا و محمد بن سلمان عربستان سعودی باشد. او ولع این موضوع را دارد. او نمی‌خواهد به کاندیدا بودن اکتفا کند، برای همین است که می‌گوید “۱۲ سال دیگر چطور است؟ ۱۲ سال دیگر”. او شوخی نمی‌کند.

کوهن گفت: ترامپ قادر نیست با کنایه حرف بزند، زیرا حس شوخ‌طبعی ندارد. او نمی‌خندد، جوک نمی‌گوید، حس شوخ‌طبعی ندارد. وقتی حرفی می‌زند، دقیقاً منظورش همان است. کوهن ترامپ را به “رهبر فرقه” تشبیه کرد و گفت کتاب “بی‌وفا” را در تلاش برای این نوشته، که واقعاً چشمان ۳۸ درصدی را که هر کاری ترامپ می‌کند به نظرشان پذیرفتنی است را باز کند. او اهمیت نمی‌دهد و آن‌ها هم اهمیت نمی‌دهند. او همچنین وقتی گفت کسی را در خیابان پنجم می‌کشد و از زیر آن در می‌رود، هم شوخی نمی‌کرد! واقعاً می‌گوید.

کوهن: ادعای سال ۲۰۱۱ ترامپ مبنی بر فرستادن بازرس خصوصی به هاوایی، دروغ بود!

وی تصریح کرد: رئیس جمهور زمانی که در سال ۲۰۱۱ ادعا کرد به بازرسان خصوصی مبلغی پرداخت کرده تا به هاوایی بروند و اطلاعاتی درباره گواهی تولد باراک اوباما، رئیس جمهور سابق به دست آوردند، دروغ می‌گفت!

کوهن گفت، زمانی که ترامپ به طور بی‌نهایتی شروع به صحبت درباره این تئوری توطئه کرد، “دید که اعداد نظرسنجی و محبوبیت و تعداد دفعاتی که بر روی جلد روزنامه‌ها قرار می‌گیرد در حال افزایش است”. ترامپ واقعاً به این موضوع باور نداشت، اما “تا جایی که پای برنده شدن او در میان باشد، اهمیتی نمی‌دهد که چه می‌گوید و چه کسانی آن را می‌فهمند.

بعد از اینکه ترامپ ادعا کرد بازرسان خصوصی را به هاوایی فرستاده، اعلام کرد که “آن‌ها نمی‌توانند چیزی که در حال کشفش هستند را باور کنند! ” بعدتر، ترامپ از افشای آنچه ادعا می‌شد بازرسان از آن پرده برداشته‌اند، خودداری کرد و به “اندرسون کوپر” سی‌ان‌ان گفت، صحیح نیست که کشف‌های آن‌ها آشکار شود.

کوهن: ترامپ در پوتین غوطه‌ور است

وکیل خصوصی پیشین ترامپ افزود: ترامپ هیچ‌وقت فکر نمی‌کرد برنده انتخابات ۲۰۱۶ باشد، و آن را به عنوان یک فرصت تبلیغاتی برای مطرح شدن جهانی می‌دید.

کوهن در کتاب “بی‌وفا” می‌نویسد که ترامپ بخش زیادی از کارزار ۲۰۱۶ خود را به گرفتن تأیید روس‌ها سپری کرد، چرا که می‌خواست بتواند از اشخاصی نزدیک به ولادیمیر پوتین پول قرض کند. وی مدعی شد، به این دلیل که ترامپ انتظار داشت در انتخابات بازنده شود، می‌خواست تمام گزینه‌های پیش روی سازمان ترامپ، از جمله ساخت برج مسکونی ترامپ، را باز بگذارد.

کوهن اضافه کرد: ترامپ در جریان کارزار ۲۰۱۶، داشتن هرگونه پیوند با روسیه را به دروغ رد کرد. این در حالی است که او سال‌های آزگار، حتی قبل از پیوستن من به سازمان ترامپ در سال ۲۰۰۷، به دنبال انجام یک پروژه در روسیه بود. او شیفته ثروت ولادیمیر پوتین و تمام فرصت‌هایی است که به همراه آن، برای او فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: ترامپ نه تنها هیچ موقع فکر نمی‌کرد که قرار است در انتخابات ۲۰۱۶ پیروز شود، بلکه در واقع نمی‌خواست هم که پیروز شود. این چیزی بود که قرار بود باشد، و چگونگی شروع آن توسط ترامپ را نشان می‌دهد؛ بزرگ‌ترین تبلیغ سیاسی در تاریخ سیاست. اگر این نیم‌خط را بگیرید و به پروژه برج مسکونی ترامپ بچسبانید، متوجه می‌شوید که این یک توافق تبلیغاتی بود، این تمام چیزی بود که کارزار رئیس جمهور با آن شروع کرد، این یک فرصت تبلیغاتی برای مطرح شدن جهانی بود. فقط یک مشکل وجود دارد: اینکه او برنده انتخابات شد!

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید