کودکان قلعه گنجی هنوز با نیش عقرب جان می دهند!/دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نگاه ویژه داشته باشد

[ad_1]

ایسنا/کرمان فرماندار قلعه گنج از فوت دختر بچه ۶ ساله به علت عقرب گزیدگی در این شهرستان خبر داد.

دکتر”مهدی شهسواری” در گفت‌و گو با ایسنا با اعلام این خبر، توجه جدی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را نسبت به وضعیت درمانگاه دهستان مارز خواستار شد و گفت: با توجه به پراکندگی و وسعت منطقه باید درمانگاه‌های دهستان مارز، بخش چاه‌دادخدا و رمشک شبانه‌روزی شوند و در این راستا به مساعدت و همکاری مدیریت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیاز داریم. 

وی با ابراز تاسف از مرگ دختر بچه ۶ ساله به علت عقرب گزیدگی افزود:دختر بچه‌ای به نام سوگل، به علت عقرب گزیدگی  ساعت یک بامداد ۲۷ تیرماه به بیمارستان قلعه‌گنج مراجعه و پذیرش می شود که توسط پزشک متخصص تحت درمان قرار می گیرد و حال عمومی این دختربچه تا ساعت ۱۱ رو به بهبود گزارش شده که با اصرار خانواده اش ترخیص می شود. 

شهسواری افزود: متاسفانه بیمار بعد از چند ساعت با حال وخیم مجددا به بیمارستان مراجعه می کند اما علی رغم تلاش کادر درمان فوت می کند. 

فرماندار قلعه گنج اختصاص افزایش تعداد پزشکان در مراکز درمانی را مطالبه عمومی دانست و اظهار کرد: این کمبود مطالبه اساسی اهالی بخش چاه‌دادخدا و دهستان مارز است و مکاتبات اولیه توسط فرمانداری و مرکز بهداشت قلعه‌گنج انجام شده است که توجه ویژه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت را می طلبد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید