کنگره سلامت برای صلح ۲۱ آبان در شیراز برگزار می‌شود

[ad_1]

ایسنا/فارس دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی “سلامت برای صلح” گفت: طی روزهای ۲۱ تا ۲۲ آبان امسال، شیراز میزبان این کنگره بین‌المللی است.

علیرضا صالحی در دیدار اعضای کمیته علمی دومین کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح با استاندار فارس، گفت: بعد از برگزاری اولین کنگره در آبان ماه سال ۹۷، اقداماتی شامل تاسیس دبیرخانه دائمی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، انتظار مقالات کنگره در ژورنال بین‌المللی آرشیو پزشکی ایران، نشست کمیته علمی کنگره با وزیر امور خارجه، راه اندازی گروه مجازی به زبان انگلیسی برای استمرار ارتباط علمی اساتید شرکت کننده در کنگره، برگزاری کارگاه دیپلماسی سلامت و صلح در دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، برگزاری نشست علمی به مناسبت روز جهانی صلح در دوسال گذشته، انتشار اولین کتاب با عنوان صلح از طریق سلامت به زبان فارسی و تاسیس مرکز تحقیقات صلح و سلامت در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کنگره بین‌المللی سلامت برای صلح، صالحی گفت: این کنگره با همراهی دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه، جهاددانشگاهی فارس و با حضور صاحبنظران داخلی و خارجی با هدف تقویت تلاش‌های جامعه متخصصان سلامت برای گسترش صلح و گفتمان صلح در سطح جهانی طراحی شده است.

….. گفت: شبکه سازی سازمان های غیر دولتی برای صلح از طریق سلامت، همکاری بین المللی سازمان های سلامت محور برای صلح، نقش دولت ها و نظام های ملی سلامت در ایجاد صلح، ارزش های انسانی، اخلاق پزشکی و صلح گستری، نقش متخصصان سلامت در صلح  گستری، آموزش پزشکی و صلح گستری و سلامت برای صلح در خاورمیانه، محورهای دومین کنگره سلامت برای صلح است.

محلاتی، عضو کمیته علمی کنگره و رئیس شورایعالی مرکز تحقیقات صلح و سلامت نیز در این جلسه پیرامون ضرورت نظریه پردازی و نهادسازی برای توسعه گفتمان دوستی و صلح سخن گفت و برخی آثار و تالیفات در موضوع دوستی و صلح گستری در بعد نظریه ‌پردازی و تاسیس مرکز تحقیقات صلح و سلامت در بعد نهادسازی را تشریح و تبیین کرد.

در ادامه جلسه رضاییان زاده معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عباسی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و عضو کمیته علمی کنگره، سعید رحیمیان عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز و عضو کمیته علمی کنگره و سروش معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی فارس و عضو کمیته علمی و اجرایی کنگره ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، درباره برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تاسیس حرکت علمی صلح و سلامت، برگزاری کنگره ادیان و صلح و انتشار کتاب مقالات آن، جایگاه صلح و دوستی در آموزهای اسلامی و نقش جامعه مدنی در گسترش گفتمان صلح و سلامت، مطالبی را مطرح کرده و برگزاری این کنگره را در راستای معرفی نقش و جایگاه استان فارس به عنوان مهد صلح و دوستی با اهمیت دانستند.

استاندار فارس نیز در این جلسه گفت: جامعه انسانی در صلح و دوستی است که تکامل و تعالی پیدا می‌کند و برعکس تمامیت خواهی و زورگویی زمینه جنگ را فراهم می‌کند.

عنایت الله رحیمی آمادگی استانداری فارس برای همکاری همه جانبه با دومین کنگره بین المللی سلامت برای صلح را اعلام و بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری هرچه مطلوبتر این رویداد بین‌المللی علمی تاکید کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید