کرونا ۲۶ میلیون آمریکایی را بیکار کرد

[ad_1]

شمار کسانی که در آمریکا خواستار دریافت مزایای بیکاری شده اند از ۲۶ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در شرایطی که بخش بزرگی از اقتصاد آمریکا برای کاستن از سرعت شیوع ویروس کرونا به حالت تعطیلی درآمده، شمار کسانی که برای دریافت مزایای بیکاری درخواست کرده اند به رقم بی سابقه ۲۶.۵ میلیون نفر رسیده است. آمریکا اکنون به اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان تبدیل شده و تقریبا یک چهارم کل مبتلایان به کرونا در جهان را شهروندان آمریکایی تشکیل می دهند. 

کریس راپکی، کارشناس ارشد مسایل اقتصادی در بانک میتسوبیشی گفت: در حال حاضر باید منتظر یک معجزه باشیم که با تداوم این وضعیت با یک رکود فراگیر دیگر مواجه نشویم. یک ریسک خیلی جدی بر سر راه اقتصاد قرار گرفته و هر چه بیشتر می گذرد، مقابله با آن سخت تر می شود. 

در حالی که ۱۶.۲ درصد کل نیروی کار آمریکا ادعای بیکار شدن خود را مطرح کرده اند انتظار می رود تا پایان ماه مارس این رقم حتی به ۳۰ میلیون نفر نیز افزایش پیدا کند. در این صورت کل دستاورد اشتغال زایی اقتصاد آمریکا از سال ۲۰۱۰ تاکنون بر باد خواهد رفت. 

روند افزایش شمار بیکاران در ایالت های تنسی، کارولینای جنوبی و فلوریدا از همه شدیدتر بوده اما میشیگان و نیویورک با رشد بیکاران کمتری در مقایسه با هفته های قبل روبرو شده اند. 

از سوی دیگر میزان کل خانه های فروخته شده در آمریکا در ماه مارس با ۱۵.۴ درصد کاهش مواجه شده که بیشترین کاهش ثبت شده از ژوییه ۲۰۱۳ تاکنون به حساب می رود.

انتظار می رود دولت آمریکا به زودی از یک بسته حمایتی ۸۴ میلیارد دلاری برای کسب و کارهای کوچک رونمایی کند.  

جیمز نایتی، کارشناس اقتصادی در بانک آی ان جی گفت: احتمالا شاهد کندتر شدن شمار بیکاران در هفته های پیش رو خواهیم بود اما هنوز تا زمانی که بازار کار به روزهای اوج خود برگردد، فاصله داریم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید