[ad_1]

ایسنا/گلستان استاندار گلستان گفت: از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون هیچ بنگاه اقتصادی به علت این بیماری تعطیل نشده است و تمامی ۹۰۰ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فعال بودند.

هادی حق‌شناس عصر امروز در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال ۹۹، اظهار کرد: سال ۹۸ را با تمام فراز و نشیب‌های آن که با سیل شروع و به کرونا ختم شد، پشت سر گذاشتیم. سال ۹۹ را در حالی شروع کردیم که شیب کرونا در استان نزولی شده، با توجه به بارندگی‌های مناسب، همه مزارع کشاورزی سرسبز و ۸۰ درصد حجم سدها آبگیری شده است.

وی با تقدیر از کمک‌های خیرین در مقابله با ویروس کرونا، گفت: تا پیش از این در طول سالیان گذشته در مجموع ۱۸۰ دستگاه ونتیلاتور در استان وجود داشت اما بعد از شیوع کرونا فعالین بخش اقتصادی استان پای‌کار آمدند و در همان روزهای نخست ۵۵ دستگاه ونتیلاتور خریداری کردند که در اختیار بیمارستان‌های استان قرار گرفت.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: از سال گذشته و امسال ساخت ۵ بیمارستان با ظرفیت ۱۰۰۰ تخت را در استان آغاز کردیم که تکمیل آن نیازمند یک هزار میلیارد تومان اعتبار است. قطعاً با بودجه دولتی ساخت این بیمارستان‌ها زمان زیادی خواهد برد، لذا نیاز است از ظرفیت خیرین در این بخش استفاده کنیم.

حق‌شناس بیان کرد: در حال حاضر حدود ۶۵۰ هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم، جو، کلزا و … هستند که با کاشت دوباره و سه‌باره محصولات تا پایان سال زراعی جاری، این میزان به ۹۰۰ هزار هکتار خواهد رسید. از بخش بازرگانی استان می‌خواهیم که به موضوع صادرات محصولات کشاورزی توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی در ادامه به طرح گردشگری آشوراده اشاره کرد و گفت: طرح گردشگری آشوراده در همان محدوده از جزیره که مشخص‌شده، با حفظ محیط زیست دنبال می‌شود تا از مزایای گردشگری این منطقه استفاده کنیم.

استاندار گلستان بیان کرد: تاکنون در راستای رزمایش مواسات و همدلی، بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی تهیه و بین اقشار آسیب‌دیده و نیازمند در استان توزیع ‌شده است.

در حال تکمیل…

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *