کرونا، مردم را نسبت به پزشکان به باور رساند

[ad_1]

ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: اگر چه کرونا مشکلاتی داشت اما مردم را نسبت به پزشکان به باور رساند و این قشر نخبه و پیشرو، وجدان‌داری و تعهدشان نسبت به جامعه و شأن نخبگی را حفظ کردند و سلامت را به جامعه برگرداندند.

غلامرضا شریعتی در آیین تقدیر از پزشکان که امروز (اول شهریورماه) به مناسبت روز پزشک در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در پی شیوع کرونا، همه پزشکان نسبت به تعهد خود به جامعه، اسلام و انقلاب ایستادگی کردند و صحنه را ترک نکردند. با شیوع کرونا اهمیت کار پزشکان بیشتر برای جامعه مشخص شد و حتی نوع نگاه مردم نسبت به پزشکان تغییر کرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: برخی پزشکان برای اینکه به هم‌نوعان و جامعه خود خدمت کنند، در بیمارستان ماندند و خود را از دیدن فرزندان‌شان محروم کردند و برخی پزشکان نیز جان‌شان را از دست دادند.

استاندار خوزستان گفت: اهمیت کار پزشکان باید برای مردم تبیین شود؛ کار پزشک ایستادن در کنار بیمار تا آخر و قبول مسئولیت جان بیمار است. برگرداندن سلامت برای انسان‌ها باری بر دوش پزشکان است.

شریعتی گفت: پزشکان در همه ادوار خدمات ارائه می‌دهند و هر زمانی که به حضورشان نیاز داشتیم، بدون کمترین مشکل و یا بهانه‌ای بار را به دوش کشیدند. رشادت‌های پزشکان در هشت سال جنگ تحمیلی بر کسی پوشیده نیست. امروز رئیس جمهور نیز در ستاد ملی کرونا از حضور آن‌ها در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیر کرد.

استاندار خوزستان بیان کرد: اگر چه کرونا مشکلاتی داشت اما مردم را نسبت به پزشکان به باور رساند و این قشر نخبه و پیشرو، وجدان‌داری و تعهدشان نسبت به جامعه و شأن نخبگی را حفظ کردند و سلامت را به جامعه برگرداندند.

وی گفت: امیدواریم شأن نخبگان، بزرگان و خدمت‌گزاران واقعی را حفظ کنیم تا این رابطه دلگرم‌کننده همیشه برقرار باشد و جامعه منسجمی داشته باشیم و شاهد پیشرفت بیشتر نظام مقدس اسلامی باشیم. همچنین دلخوری‌ها نباید موجب شود که این افراد، محل خدمت خود را به کشور دیگران ببرند. بسیاری از اوقات، رفتارها و نظارت ما بعضا این مسائل را هم ایجاد می‌کند. پزشکان جزو اقشاری هستند که به راحتی می‌توانند در جای دیگر خدمت کنند و شرایط بهتری داشته باشند اما تعلق آن‌ها به این خاک باعث شد این چنین بایستند و همه مشکلات را به جان بخرند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید