کرونا، اژدهایی مرگبار و کشنده است

[ad_1]

ایسنا/کرمان معاون درمان دانشگاه‌ علوم پزشکی جیرفت گفت: مردم فراموش کرده‌اند که اژدهای کشنده و مرگبار کرونا در حال به خطر انداختن جان مردم این منطقه است.

 دکتر “شُبیر رستمی ابوسعیدی” در گفت‌وگو با ایسنا ضمن هشدار به مردم جنوب کرمان از خطر جدی کرونا ویروس به عنوان اژدهایی مرگبار و کشنده نام برد و گفت: حدود ۴ ماه از اپیدمی ویروس کرونا در سطح کشور ما میگذرد ولی هیچ درمانی برای این بیماری تاکنون وجود نداشته است.

 وی از همراهی مردم و حضور جهادی همه اقشار اعم از خیرین و نیروهای جهادی، روحانیون، بسیج و نیروهای مسلح و تلاش و فداکاری کم نظیر کادر درمان به نیکی یادکرد و افزود: از زمانی که اولین نمونه کرونا در منطقه جنوب استان کرمان شناسایی شد، موفق شدیم با تلاش و فداکاری کادر درمان در آمادگی کامل برای مواجهه با این بیماری غریب و کشنده باشیم. این بیماری کشنده و هولناک که در اسفندماه سال گذشته منتظر شیوع آن بودیم اکنون به بدترین شکل قابل انتظار در منطقه جنوب وجود دارد. 

رستمی ابوسعیدی با ابراز نگرانی از عدم حساسیت عمومی نسبت به خطر جدی و کشنده ویروس کرونا افزود: متاسفانه شاید به علت گذشت زمان و… بعضی از شهروندان از این موضوع غافل شده اند که اژدهای کشنده و مرگبار کرونا در حال به خطر انداختن جان مردم این منطقه است. 

معاون درمان دانشگاه‌ علوم پزشکی جیرفت با این توضیح که، تصور اینکه فقط افراد با بیماری زمینهای در مواجهه با کرونا دچار مرگ می شوند، بسیار اشتباه است، اظهار کرد: ما شاهد از دست دادن جوانان و گاها ورزشکاران در اثر ابتلای به این ویروس منحوس هستیم که جای افسوس دارد که نمی‌توانیم برای آنها کاری کنیم.

رستمی ابوسعیدی عدم وجود دارو و واکسن کرونا را  به مردم یادآورد شد و گفت: تاکنون هیچ دارو و واکسن خاصی برای این بیماری یافت نشده است و همه مراقبت های درمانی که در سطح بیمارستان های دنیای برای بیماران کرونایی انجام می شود، صرفا جنبه حمایتی دارد.

وی پیشگیری را تنها راه موثر مقابله با کووید ۱۹ عنوان کرد و افزود: این بیماری در حال از بین بردن جان جوان، پیر، ناتوان و توانمند میباشد و هیچ راهی موثرتر از پیشگیری در مقابل با ویروس کرونا وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با ابراز تاسف از عدم رعایت اصول پیشگیری از ابتلا به کرونا در جنوب استان کرمان افزود: متاسفانه شاهد عدم رعایت اصول پیشگیری در میان شهروندان هستیم. شاید این افراد در این خاطر هستند که کرونا برای بقیه بوده و مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا برای افراد با بیماری زمینهای است، که سخت در اشتباه خواهند بود.

رستمی ابوسعیدی دورهمیها، مهمانیها و حضور بدون ماسک در محافل و جمع های شلوغ را به عنوان عوامل رشد صعودی آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در جنوب استان کرمان دانست و اظهار کرد: امروز شاهد اثرات این بی توجهیها در افزایش آمار مبتلایان و بستری و مرگ و میر در جنوب استان هستیم. 

وی از افزایش کادر درمان در جنوب استان کرمان به منظور کنترل بحران پیش رو خبرداد و افزود: در حال حاضر به منظور کنترل شرایط بحرانی تعدادی نیروی پرستار به کادر درمانی اضافه شده است و تعداد تخت‌های ICU نیز در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزایش پیدا کرده و هنوز مشکل کمبود تخت ICU در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت وجود ندارد و نیاز به اعزام بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به علت کمبود تجهیزات و امکانات به مرکز استان وجود نداشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با تاکید بر این مطلب که  کادر درمان، در حال جانفشانی برای مقابله با بیماری کرونا هستند افزود: کادر درمان هم اکنون روزهای بسیار سختی رو پشت سر می گذارند که جا دارد از همه مدافعان سلامت که درس ایثار و فداکاری را به معنای واقعی به همه دادند تقدیر کنیم. 

رستمی ابوسعیدی در پایان همکاری مردم جنوب استان کرمان را جهت رعایت اصول پیشگیری از شیوع کووید ۱۹ خواستار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید