کاهش ۲.۳ میلیارد دلاری بودجه نفت کویت

[ad_1]

کویت هزینه صنعت نفت خود در سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ را به دلیل شرایط اقتصادی دشواری که بر اثر شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت ایجاد شده است، ۲.۳ میلیارد دلار کاهش داد.

به گزارش ایسنا، روزنامه کویتی الانباء در گزارشی نوشت: شرکت نفتی دولتی کویت (KPC) با وزارت دارایی برای کاهش بودجه تولید نفت و گاز از ۳.۷ میلیارد دینار (۱۲.۲ میلیارد دلار) به سه میلیارد دینار (۹.۹ میلیارد دلار) توافق کرده است.

کویت که به درآمدهای نفتی وابستگی زیادی دارد، از سقوط قیمت نفت به شدت آسیب دیده است. کویت حدود ۵۰ درصد از تولید ناخالص داخلی، بیش از ۹۰ درصد از صادرات و حدود ۹۰ درصد از عایدی مالی خود را از محصولات هیدروکربن به دست می آورد.

طبق گزارش روزنامه الانباء، وزارت دارایی کویت تصمیم گرفت که هزینه های بخش نفت امسال به دلیل شرایط بازار و افزایش کسری بودجه غیرمنطقی است.

“اس اند پی گلوبال ریتینگز” انتظار دارد تولید نفت کویت به دلیل مشارکت در توافق کاهش تولید اوپک پلاس در سال میلادی جاری ۹ درصد کاهش پیدا کرده و به ۲.۴۵ میلیون بشکه در روز برسد.

بر اساس گزارش پلاتس، بانک ملی کویت که بزرگترین وام دهنده این کشور است، پیش بینی کرده که کسری بودجه کویت در سال مالی جاری به ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی بالغ می شود که بالاترین کسری بودجه از زمان جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ و دوران پس از آن است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید