کاهش هزینه‌های ساختمان‌سازی با استفاده از راهکارهای جدید

[ad_1]

یکی از اجزای اصلی در ساخت هر ساختمان سقف آن می‌باشد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ساختمانچی، امروزه برای ساخت سقف از سیستم‌های متفاوتی استفاده می‌شود. سقف وافل و سقف یوبوت از جمله سقف‌هایی هستند که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

سقف وافل سقف‌هایی مشبک و قابلمه‌ای شکل هستند که از آن برای پوشاندن دهانه‌های وسیع استفاده می‌شود.  در ساخت سقف وافل از بتن مسلح استفاده می‌شود و برای سازه‌هایی با ارتفاع بلند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید برای خرید انواع وافل و یوبوت با شماره ۰۲۱۲۲۶۸۵۰۹۹ تماس حاصل کنید.

اجرای سقف وافل هزینه زیادی در بر دارد، چرا که وسایلی مانند قالب‌ها  ودیگر المان‌هایی که به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، گران قیمت هستند. یکی از نکات مهمی که در اجرای این گونه سقف‌ها باید در نظر داشت، نظارت کامل بر روند اجرای کار می‌شود. چرا که در صورت بروز هر گونه کوتاهی ممکن است به قالب‌ها فشار بیش از اندازه وارد شده  و قالب‌ها دچار شکستگی شوند.

سقف وافل گزینه‌ای مناسب برای مکان‌های بادگیر نیست، چرا که این گونه سقف‌ها سبک بوده و باد و طوفان می‌تواند به آن آسیب وارد کند.

این سقف وزن زیادی ندارد و برای مکان‌هایی مانند فرودگاه ها، ایستگاه‌های قطار و مترو و غیره از آن استفاده می‌شود. اجرای سقف وافل مزایای زیادی به همراه دارد. برای مثال این سقف انعطاف پذیری خوبی برخوردار می‌باشد.

اجرای این سقف ساده بوده و با سرعت بالا انجام می‌شود. در صورت استفاده از سقف وافل امکان عبور تاسیسات از داخل سقف نیز امکان‌پذیر می‌باشد. قالب‌هایی که از آن ها به منظور اجرای سقف وافل استفاده می‌شود قابلیت استفاده مجدد دارند از این رو تا اندازه زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود. در اجرای این سقف از بلوک سقفی استفاده نمی‌شود و بتن‌ریزی آن به شکل یکپارچه انجام می‌شود.  

سقف یوبوت از دیگر انواع سقف‌هایی است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند باعث سبک سازی ساختمان شده و سرعت اجرا را بالا ببرد. قالب‌های یوبوت که به منظور اجرای سقف یوبوت مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل قالب یوبوت تک، قالب یوبوت دوبل، قالب یوبوت پلی استایرن و قالب یوبوت اصلاح شده می باشد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

در ساختار سقف‌های یوبوت از تیرچه استفاده شده و قالب ها با فاصله بر روی آرماتور قرار گرفته‌اند. قالب‌های یوبوت که به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند عملکردی شبیه به عایق‌های حرارتی و صوتی داشته باشند.

از مزایای استفاده از سقف یوبوت می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد. برای مثال سقف یوبوت باعث کاهش مصرف بتن و میلگرد می شود. سیستم سقف یوبوت امکان استفاده بهینه از فضای داخل ساختمان را نیز فراهم می‌کند. چرا که ساختار آن به گونه‌ای است که می تواند باعث کاهش تعداد ستون‌ها در ساختمان شود. استفاده از سقف یوبوت می‌تواند باعث کاهش بارهای مرده شود.

انتهای رپرتاژ آگهی

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید