کاهش محدودیت‌های کرونایی در توکیو با وجود افزایش مبتلایان جدید

[ad_1]

فرماندار توکیو از آغاز دومین فاز کاهش محدودیت‌های اقتصادی مقابله‌ای با کروناویروس از روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش ایسنا، فرماندار توکیو، پایتخت ژاپن ضمن اعلام این خبر از صاحبان کسب و کارها خواست تا اقدامات کنترل شیوع کروناویروس را به طور دقیق از روز دوشنبه با کاهش محدودیت‌ها اجرایی کنند.

به گفته وی، کاهش محدودیت‌های توکیو قرار بود از امروز (شنبه) اعمال شود اما این اقدام به روز دوشنبه موکول شد تا صاحبان کسب و کارها طی آخر هفته فرصت بیشتری برای انجام اقدامات کنترل ویروس داشته باشند.

مشاغلی که با ورود پایتخت ژاپن به فاز دوی رفع محدودیت‌ها مجدداً بازگشایی می‌شوند شامل سینماها، سالن‌های ورزشی، مدارس فشرده و فروشگاه‌های خرده فروشی جدای از فروشگاه‌های اقلام مورد نیاز روزانه هستند.

روز دوشنبه گذشته، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن وضعیت اضطراری این کشور را به طور کامل برداشته و با توجه به اینکه پنج بخش از استان باقیمانده کشور از جمله توکیو همچنان تحت محدودیت‌های اعمال شده قرار دارند، تصور می‌شود تمامی استان‌ها از جمله این پنج استان وضعیت شیوع کروناویروس جدید را کنترل کرده‌اند.

طبق آمار وزارت بهداشت و مقامات محلی ژاپن با این حال شامگاه پنجشنبه، ۲۲ مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ در توکیو گزارش شده است که نسبت به ۱۵ مورد ثبت شده در روز قبل از آن افزایش داشته است.

پیش از برداشتن وضعیت اضطراری، پایتخت این کشور شاهد کاهش دو برابری میزان ابتلای روزانه بود.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، با این حال فرماندار توکیو با تاکید بر تصمیم خود مبنی بر کاهش محدودیت‌های مقابله‌ای با کروناویروس اعلام کرده که با توجه به کاهش شمار مبتلایان وخیم و افزایش بهبودیافتگان کووید-۱۹ سیستم درمانی توکیو توانایی پاسخگویی به بیماران جدید را خواهد داشت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید