کاهش ضریب ابتلاء با وجود تداوم وضعیت قرمز

[ad_1]

ایسنا/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود گفت: در نیمه اسفند یک نفر مبتلا به کرونا ویروس، سه نفر را بیمار می‌کرد و اکنون یک نفر مبتلا به کرونا ویروس، یک نفر را بیمار می‌کند.

دکتر رضا چمن در در رزمایش مواساة در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان اظهار کرد: با وجود این شرایط، وضعیت همچنان قرمز است.

وی با بیان اینکه شهرستان شاهرود به دلایل مختلف در معرض شدید شیوع کرونا ویروس قرار داشته افزود: باوجود افزایش شیوع در هفته های گذشته، اما هرگز حجم مشکل، بالاتر از ظرفیت ما نبود و تاکنون این ویروس مچ ما را نخوابانده است.

دکتر چمن با بیان اینکه چرخه ویروس کرونا همچنان در حوزه شاهرود فعال است خاطرنشان کرد: اگر مدیریت نمی‌شد، میزان تلفات و ابتلا مردم به کروناویروس می‌توانست پنج برابر شرایط کنونی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با بیان اینکه در بحران‌هایی از این دست، موازی کاری افزایش می‌یابد گفت: خیران سلامت باید با توجه به رویکردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی به میدان بیایند.

وی با بیان اینکه از سرگیری فعالیت کانون‌ها و مساجد با توجه به شرایط موجود مورد پذیرش نیست اظهار کرد: در بهترین حالت تا پایان اردیبهشت و در بدبینانه‌ترین حالت تا پایان شهریور به مرحله مهار ویروس می رسیم.

این متخصص همه‌گیری بر لزوم تداوم تعطیلی مساجد و نمازهای جمعه تاکید و تصریح کرد: باید مراقب تحلیل‌ها در ارتباط با کرونا ویروس باشیم و آیین‌های مذهبی، جماعت و مساجد و…همچنان تعطیل باشد.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید