کاهش زمان صدور مجوز برای تاسیس شرکت‌ها

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که طبق اظهارات وزیر اقتصاد، زمان صدور مجوز برای تاسیس شرکت‌ها از 72 روز به 3 روز کاهش یافته است.

حجت‌الله فیروزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون صنایع با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و معاونان وی گفت: در این جلسه آقای دژپسند گزارشی از تسهیل صدور مجوز برای تاسیس شرکت‌ها و کاهش زمان موردنیاز آن از 72 روز به 3 روز ارائه کرد. تامین مالی واحدهای تولیدی یکی دیگر از دستور کارهای کمیسیون صنایع و معادن بود که به زعم وزیر اقتصاد و دارایی بازار سرمایه ظرفیت مناسبی برای تامین منابع مالی مورد نیاز صنعت و معدن است.

وی افزود: براساس گفته مسئولان وزارت اقتصاد و دارایی، قوانین مصوب نباید مشوق بدحسابی باشد زیرا تسهیلات‌گیرندگان به جای استرداد وجوه دریافتی در موعد مقرر، از پرداخت آن خودداری می‌کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: کشور در حال تجربه بودجه بدون نفت است، به زعم وزارت اقتصاد و دارایی وصول مالیات براساس اصول است.

فیروزی الزام دولت به ایجاد نظامات جامع در تمام حوزه‌ها را یکی از خواسته‌های کمیسیون صنایه عنوان و خاطرنشان کرد: مقرر شد طرح الزام دولت به ایجاد نظامات جامع در صحن و مجلس بررسی و تصویب شود.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید