کاندیدهای ۱۴۰۰ با چالش مسائل سیاست داخلی و خارجی روبه‌رو هستند

[ad_1]

یک عضو حزب اسلامی کار گفت: مهم‌ترین چالش در رقابت‌های انتخاباتی پیش رو مسائل خرد و کلان سیاست داخلی و سیاست خارجی است.

محسن سرخو در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که کاندیداها یا جریان‌های سیاسی که می‌خواهند وارد انتخابات ۱۴۰۰ شوند باید رعایت کنند؛ توجه ویژه به مسائل سیاست داخلی و سیاست خارجی است. در واقع مهم‌ترین چالش در رقابت‌های انتخاباتی پیش رو مسائل خرد و کلان سیاست داخلی و سیاست خارجی است.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی که کشور تحت فشار مسائل سیاست داخلی و خارجی قرار گرفته، مشخص است انتخابات ریاست جمهوری‌اش نیز در این راستا باید شکل بگیرد. بنا بر این جریانات یا کاندیدهای مستقل باید در مورد چند موضوع مهم این دو حوزه برنامه دقیق مدون و قابل ارائه داشته باشند.

سرخو گفت: یکی از موضوعات مهم برای حل مسائل منطقه ای است. موضوعات مربوط به خاورمیانه، خلیج فارس، دریا خزر از یک سو و ضرورت ارتباطات فرا منطقه ای و ارتباط با کشورهای غربی با دیدگاه تنش زدایی از سوی دیگر باید سر مشق رئیس جمهور آتی باشد.

وی ادامه داد: همکاری با چین و روسیه و سایر کشورهای منطقه و خاورمیانه و همکاری با کشورهای اسلامی در آینده ایران تاثیر گذار هستند.

این فعال سیاسی گفت: مباحث اقتصادی در حوزه سیاست داخلی در این انتخابات اهمیت ویژه ای دارد. ایجاد رونق اقتصادی، بالارفتن زمینه اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و فقر از دیگر اولویت های کاندیدها باید باشد. در این راستا بالا رفتن ارزش پول ملی در عرصه جهانی ثبات برنامه های اقتصادی را تضمین می کند.

وی در پایان گفت: در موضوعات مربوط به حوزه سیاست داخلی هم توجه بیش تر به رشد احزاب سیاسی و نقش افرینی پررنگ آن ها در تمامی انتخابات بسیار مهم است. احزاب باید هم نقش فعالی در معرفی کاندیدها داشته باشند و هم مسئولیت عملکرد کاندیدهای معرفی شده را بر عهده بگیرند .

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید