کاندیداهای ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی برای بهبود وضعیت اقتصادی داشته باشند

[ad_1]

یک نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی گفت که کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باید برای بهبود شرایط اقتصادی و برون‌رفت از وضعیت فعلی برنامه عملیاتی ارائه کنند.

حجت الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در گفت‌وگو با ایسنا، مهم‌ترین چالش کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ را مشکلات اقتصادی عنوان و خاطرنشان کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری باید برای مقابله با این چالش‌ها و تحریم‌ها برنامه داشته باشند. مثلا در شرایط فعلی و با مشکلات اقتصادی که کشور با آن مواجه است صادرات با مشکل مواجه شده و در داخل هم موانع خودتحریمی وجود دارد.

وی افزود: کاندیداهای ۱۴۰۰ باید برای تبدیل تهدید تحریم‌ها به فرصت و عبور از این موانع برنامه داشته باشند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم، کاهش ارزش پول ملی و نوسانات ارزی یادآور شد: رئیس جمهور آینده باید راهکار عملی و عینی برای حفظ ارزش پول ملی و تقویت قدرت خرید مردم پیدا کند چرا که اقشار متوسط و پایین امروز با مشکل و زحمت برای تأمین معیشت مواجه هستند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: کاندیداهای ۱۴۰۰ باید اصلاح ساختارهای مالی و بودجه‌ای را مد نظر داشته باشند و در مورد حامل‌های انرژی، کالاهای وابسته به ارز و رانت و فسادی که بعضا در این حوزه‌ها از نهاده‌های کشاورزی تا فولاد و سایر موارد وجود دارد، برنامه داشته باشند.

میرتاج الدینی در پایان خاطرنشان کرد: این بار اقبال مردم به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اقبال سیاسی نخواهد بود بلکه عملیاتی خواهد بود و به سمت کسانی خواهد بود که برنامه عملیاتی و نه شعاری و پوپولیستی برای برون رفت از شرایط فعلی داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید