کانال های اراضی شالیزاری گیلان نیاز به بازسازی دارد/ جهش تولید، مشخص کردن اولویت ها را می طلبد

[ad_1]

ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار بازسازی آب بندان های گیلان شد و اظهار کرد: کانال های اراضی شالیزاری نیاز به بازسازی دارد و متولیان مربوطه باید از اکنون به این مهم بپردازند.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با استاندار گیلان با قدردانی از همراهی مسئولان و مردم در مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: از تلاش های صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا در استان تقدیر می کنم.

وی، درس های حاصل از مبارزه با ویروس کرونا را بیش از آسیب های آن برای جامعه عنوان کرد و افزود: پای کار آمدن جوانان و بانوان با روحیه جهادی درس بزرگ در مبارزه با ویروس کرونا است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه گیلان رتبه نخست مبارزه با ویروس کرونا در کشور را کسب کرده است، تصریح کرد: تمام گروه های جهادی برای مبارزه با ویروس کرونا به میدان آمدند و همدلی بین مردم گیلان زبان شده است.

آیت الله فلاحتی، همکاری اقشار مختلف مردم با مسئولان مربوطه در مبارزه با ویروس کرونا را ستودنی خواند و بیان کرد: به مدد الهی کرونا را شکست می دهیم ضمن اینکه در تعالیم دینی ما آمده که در مسائل و بلاها به امام زمان(عج) متوسل شوید.

وی به نامگذاری جهش تولید توسط مقام معظم رهبری برای سال ۱۳۹۹ اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شرایط داخلی و کشورهای پیرامون، کثرت تقاضا ایجاد شده و بستر در بخش تولید محصولات زراعی فراهم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه جهش تولید مشخص کردن اولویت ها را طلب می کند، خاطرنشان کرد: کاهش واردات یکی از ابزارهای تقویت تولید در داخل محسوب می شود.

آیت الله فلاحتی به بارندگی های اخیر و تقویت منابع آبی برای تولید محصولات کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: کشاورزان با توجه به نرخ برنج به کشت این محصول رغبت پیدا کردند و از اکنون مسئولان مربوطه برای مصرف بهینه آب باید تلاش کنند.

وی، خواستار بازسازی آب بندان های گیلان شد و اظهار کرد: کانال های اراضی شالیزاری نیاز به بازسازی دارد و متولیان مربوطه باید از اکنون به این مهم بپردازند.

امام جمعه رشت، خاکی بودن مسئولان برای مردم را خیلی مهم عنوان کرد و افزود: مسئولان فعالیت های انجام شده را برای مردم بیان کنند.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: امیدوارم از ابتدای سال برنامه ریزی ها در راستای جهش تولید در استان صورت گیرد و کمیته ای به این منظور تشکیل شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *