کامپوزیت دندان چیست و چه کاربردی دارد؟

کامپوزیت ونیر یک عمل دندانپزشکی زیبایی است که طی آن یک نوع ماده دندانی- که در اینجا یک کامپوزیت رزینی میباشد – بر روی سطح دندانهای شما قرار داده میشود و به شکل طبیعی دندان در میآید تا وضعیت ظاهری دندانها صاف و مرتب شود و شما لبخند سفیدتر و زیباتری داشته باشید. همواره بیماران پس از ترمیم دندان، تست زبان انجام میدهند به این صورت که زبان خود را بر روی سطح ترمیم میکشند.

و کسانی که توانایی پردخت هزینه آن را ندارند، باید به دنبال یک روش جایگزین برای بهبود طرح لبخند و ترمیم دندان خود باشند. در حقیقت در این زمان فقط یک لایه نازک به دندان شما اضافه می شود. این ذرات در مقایسه با مواد امروزی بسیار بزرگ به حساب میآیند. دندانپزشک شما می تواند رنگ های کامپوزیت رزین را با هم مخلوط کند تا روکش شما طبیعی تر به نظر برسد. برای انجام کامپوزیت دندان، دندانپزشک ابتدا باید از بین طیف رنگ گسترده کامپوزیت، مناسبترین رنگ برای دندان شما را پیدا کند.

این ذرات برای افزایش بار فیلر طراحی شدهاند اما ماده نهایی هنوز مقاومت و استحکام کافی برای دندانهای عقبی ندارد. اما اگر شما بخواهید بعدا کامپوزیت های دندان های خود را حذف کنید یا بردارید ، اگر مینای دندان تراش نداشته باشد و یا ساختار خوبی داشته باشد، می توانید آن ها را حذف کنید. اگر چه در پر کردن توده ای در زمان صرفه جویی میشود اما دندانپزشک باید پیش از استفاده از مواد باک فیل استحکام و مقاومت مواد را به دقت بررسی کند. در مرحله کیور کردن، با استفاده از تاباندن نور مخصوصی مواد ترمیمی فعال و سخت میشوند.

ممکن است که حس افراد در این مرحله متفاوت کامپوزیت دندان جدید باشد. دندانپزشک شما در مرحله اول باید دندان های شما را تمیز کند و آن ها را برای استفاده از کامپوزیت ونیرز آماده کند. اندازه ذرات در نانو کامپوزیت دندان ، 20 نانومتر است. شرکتهای سازنده برای ایجاد ترمیم کامپوزیت میکروفیل از ذرات رزین پرشده با مواد پلیمری استفاده کرده اند. هر فردي که برای انجام يک عمل دندانپزشکی زیبایی مراجعه میکند، شرایط خاص خود را دارد و شکل دندانها، طرح لبخند و تقارن دندانهای او با دیگران متفاوت است. در نتیجه با خشک شدن دندانها، رنگ آنها روشنتر و شفافتر میشود و انتخاب و تهیه کامپوزیت با رنگی دقیق مثل رنگ دندان خود بیمار غیرممکن میشود.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با کامپوزیت دندان فیلم وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید