ژنیکوماستی، علایم، داروها و جراحی آن

در صورتی که علائم آن را مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید تا اگر بیماری شما ناشی از بیماری دیگری بود بتوانید به راحتی آن را درمان کنید و عارضه جدی تری پیش نیاید. مشاورین کلینیک هور آمادگی پاسخ به کلیه سوالات و رفع ابهامات شما را به صورت حضوری و با رزرو وقت قبلی، دارند و عکسهای قبل و بعد از تعدادی از بیماران را میتوانید در گالری تصاویر سایت دکتر مریم ملکی یا در روز مراجعه در کلینیک هور مشاهده کنید. اگر مرتباً از سونا استفاده میکنید، در وان آب گرم غوطهور میشوید یا لباس بسیار تنگ میپوشید، ممکن است بیضههای خود را بیش از حد گرم کنید. پزشک شما میتواند نوع توده را تشخیص دهد و بفهمد که توده، سرطانی است یا نه. این عارضه نه تنها شخص را از پوشیدن لباسهای خاصی مثل تیشرت یا لباسهای گلف محروم میکند بلکه اکثر مردان مبتلا نسبت به بدن خود کمبود اعتماد به نفس دارند.. شخص باید در منزل استراحت مطلق نماید (نه الزاماً روی تخت؛ نشستن و تماشای تلویزیون یا غذا خوردن در آشپزخانه مشکلی ندارد). گاهی این اتفاق در مردان بالغ که حتی صاحب فرزند هستند نیز رخ می دهد که باید به دلیل به هم خوردن تعادل هورمون های جنسی مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

همانطور که گفته شد درمان ژنیکوماستی آقایان با روش های مختلف که هزینه های متفاوتی نیز دارند انجام می شود که در این بخش توصیح داده می شود. اغلب برآمدگیهای پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود. مهم ترین علت ایجاد بیماری، اختلال سیستم غدد درون ریز است. ژنیکوماستی یا عارضه بزرگ شدن سینه مردان به دلیل اختلال در بافت های غدد سینه، اختلالات هورمونی و مشکلات ژنتیکی به وجود می آید. ژنیکوماستی (Gynecomastia) بیماری مردانه است که منجر به بزرگ شدن بافت سینه مردانه می شود. ژنیکوماستی چه مشکلاتی را در فرد به وجود می آورد؟ برای تغییر عدم تعادل هورمونی به سمت افزایش تستسترون، دو روش طبیعی وجود دارد: اول کاهش میزان استروژن با اجتناب از مصرف غذاهای سرشار از استروژن و دوم افزایش مصرف غذاهای سرشار از تستوسترون و پلی فنول که به عنوان کاهش دهنده استروژن عمل میکند. برای انجام شنا، از سمت صورت روی زمین دراز بکشید و وزن بدنتان را روی دستها و پنجه ی پا قرار دهید. پشت تان را صاف کنید و قفسه سینه تان را به سمت بیرون بدهید.

اگر نمی توانید جراحی کنید یا جراحی را ترجیح نمی دهید ، اگر ژنیکوماستی شما شدید یا درجه 4 نباشد یا سن شما زیر 45 سال باشد می توانید از مکمل ها برای درمان استفاده کنید. و فرد می تواند با مصرف برخی دارو ها ژنیکوماستی را درمان کند. خطرات ناشی از بزرگی سینه های مردانه مربوط به بیماری ها و شرایط خاص (مانند سیروز کبد) همان عوامل خطر است که به این شرایط منجر می شود. این جراحی شامل ایجاد برشهای ریزی دور هاله نوک پستان و وارد کردن لولههای ساکشن برای خارج کردن چربی و بافت سینه میباشد. درمان ژنیکوماستی به روش لیپوماتیک با برداشت، تخلیه و ساکشن چربی از زیر پوست همراه است. در روش لیپوماتیک از طریق یک تا دو سوراخ کوچک ۳-۵ میلیمتری، کانولای مخصوص وارد بافت پستان شده و چربی را با ساکشن خارج میکند. جراح از یک پانسمان فشاری برای پانسمان کردن استفاده خواهد کرد که باید تا دو هفته بعد از جراحی باز نشود. ممکن است به علت پیری یا بعد از افزایش وزن، بازوها دچار افتادگی شوند و ظاهر ناخوشایندی داشته باشند. گن مخصوص تا یک ماه بعد از عمل باید پوشیده شود.

اما نوع دیگری از این بیماری در سنین میان سالی و حد فاصل سنین پنجاه تا هشتاد سالگی گریبان مردان را می گیرد که می تواند با مصرف برخی از دارو ها و یا ابتلا به برخی از بیماری ها بوجود بیاید، وعموماً نیاز به استفاده از روش های درمانی دارد. حرکات بدن آنها هم به دلیل پوشیدن گن محدود میشوند بنابراین اگر فرزند کوچک دارید، توصیه میشود در این مرحله از کسی کمک بخواهید. قیمت لیپوساکشن به قسمتی از بدن که میخواهید لیپو بکنید، نوع روش لیپو، کلینیک، شهر، جراح و غیره بستگی دارد. در برخی مراکز برای استخراج چربی از روش لیپوساکشن سینه استفاده می شود که نتیجه آن به وضعیت و نیاز فرد بستگی دارد. درمان ژنیکوماستی بستگی به علت زمینه ای دارد. انواع روش های درمانی ژنیکوماستی چیست؟ علل بیماری ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در مردان چیست؟ جراحی ژنیکوماستی یک روش بسیار انحصاری است و ممکن است برای همه مناسب نباشد. در صورتی که محل بخیه خونریزی کند و کنترل خونریزی با فشار دادن محل بخیه میسر نباشد. بله؛ نتایج لیپوساکشن دائمی هستند و سلولهای چربی حذف شده هیچوقت دوباره در محل درمان شده رشد نمیکنند. هنگامی که بیمار برای لیپوساکشن بهخوبی آماده میشود و در طول ریکاوری، دستورالعملهای جراح را دنبال کند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی و کم کاری تیروئید بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید