چرا اسکوچیچ به سرنوشت کولاکوویچ دچار نمی‌شود؟

[ad_1]

فدراسیون فوتبال و دراگان اسکوچیچ از قرارداد خود رضایت دارند و خبری از تغییرات در تیم ملی ایران در روزها و ماه‌های آینده نیست.

به گزارش ایسنا، تعطیلی دیدارهای تیم ملی فوتبال در فروردین و خرداد ۹۹ و موکول شدن احتمالی این مسابقات به شهریور یا مهرماه سال جاری، موجب تعطیلی بازی‌های ایران شده است.

در پی این اتفاقات، دراگان اسکوچیچ که در بهمن‌ماه با تصمیمی غیرمنتظره به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، نتوانست از تیم موردنظر خود برای بازی با هنگ کنگ و کامبوج رونمایی کند و برای دو بازی دشوارتر و سرنوشت ساز برابر بحرین و عراق آماده شود.

او با وجود انتقادات مربیان ایرانی از این انتخاب، دلسرد نشده و در مدت زمان اخیر تعداد زیادی از بازی‌های تیم ملی را تماشا کرده و بیکار ننشته است اما در شرایط کنونی که کرونا وارد مرحله بحران شده، در خانه خود در کرواسی مانده است.

* شایعه برکناری اسکوچیچ از کجا آمد؟

در مدت زمان اخیر و به علت تعطیلی مسابقات، شایعات گوناگونی به وجود آمده که تیم ملی و اسکوچیچ هم از این موضوع بی‌نصیب نمانده‌اند. هر چند شاید بخشی از این شایعات هم بی‌دلیل نباشد اما درباره تیم ملی از شانس کم‌تری برخوردار هستند.

جزییات قرارداد این مربی کروات با تیم ملی و نحوه عقد آن در سال گذشته، دلیلی است که شایعات بیش‌تر شده است. با توجه به تعلل فدراسیون فوتبال در انتخاب مربی جدید در نبود مارک ویلموتس، اسکوچیچ در حالی که در بین گزینه‌ها نبود، سرمربی تیم ملی شد و یکی از شایعات شنیده شده این بود که اکنون فدراسیون فوتبال نیز مانند فدراسیون والیبال قصد دارد از این فرصت برای انتخاب مربی باکارنامه بهتر استفاده کند. یا این که با توجه به نوع قرارداد اسکوچیچ که به صورت مرحله به مرحله منعقد شده، او فعلا مبلغی را به علت برگزار نشدن بازی دریافت نخواهد کرد و به همین دلیل تصمیم دارد قراردادش را فسخ کند که به گفته مسوولان تیم ملی این شایعات صحت ندارند و در سیاست‌های فدراسیون فوتبال چنین شایعاتی جایگاهی ندارند.

*تیم ملی در آرامش

در واقع فدراسیون فوتبال از قرارداد ریالی با مربی کروات راضی است و بندهای قرارداد از جمله تعهد یک میلیارد تومانی فدراسیون و ۳۰ میلیارد تومانی اسکوچیچ در صورت فسخ قرارداد موجب رضایت مسوولان فدراسیون شده و مسوولان قصد جایگزینی در سمت سرمربی تیم ملی ندارند. کما این که تا قبل از انتخابات شایعاتی از این قبیل وجود داشت اما اکنون منتفی شده است.

از سوی دیگر اسکوچیچ در صورت جدایی از تیم ملی، چه بسا دیگر فرصت حضور در یک تیم ملی در حد و قواره ایران را که شانس صعود به جام جهانی را دارد، نداشته باشد و حتی در روزهایی که فوتبال باشگاهی هم به علت کرونا برگزار نمی‌شود، نمی‌تواند تیمی را برای خود دست و پا کند.

با توجه به همین مسائل است که فعلا شایعات تغییر سرمربی در اطراف تیم ملی ایران به علت برگزار نشدن مسابقات و رضایت دو طرف از این قرارداد، محلی از اعراب ندارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source linkLeave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *