پیگیری وضعیت سلامتی دانشجویان ایرانی در دیدار سفیر ایران با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی «مینسک»

[ad_1]

سعید یاری، سفیر ایران در بلاروس، با پروفسور آناتولی سیکورسکی، رئیس دانشگاه دولتی پزشکی مینسک، دیدار و در خصوص وضعیت سلامتی دانشجویان ایرانی و تسهیل شرایط بازگشت آنها به ایران رایزنی کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار سیکورسکی ضمن ارائه گزارشی از  اقدامات دانشگاه پزشکی مینسک در خصوص حفظ سلامتی دانشجویان تاکید کرد: نگاه یکسانی به حفظ سلامتی همه دانشجویان، صرف نظر از ملیت آنها دارند و حتی هیچ فرقی بین دانشجویان بلاروسی و خارجی قائل نیست.

سفیر کشورمان نیز ضمن تشکر از تلاش‌های مدیران دانشگاه پزشکی مینسک در خصوص تامین سلامتی دانشجویان، تاکید کرد:   سفارت آماده ی همه گونه همکاری با دانشگاه جهت افزایش ضریب سلامتی دانشجویان ایرانی و حصول اطمینان در این زمینه  است.

هم چنین طرفین راهکارهای تسهیل بازگشت آن دسته از دانشجویان ایرانی که خواستار بازگشت به ایران هستند را  بررسی و تاکید کردند تا حصول نتیجه در این زمینه  و تمهید شرایط لازم، به رایزنی خود ادامه خواهند داد .

 طرف بلاروسی نیز  اطمینان داد که همه اقدامات لازم را به منظور همکاری با سفارت در جهت رفع مشکلات و نگرانی های تحصیلی دانشجویان ایرانی و مساعدت جهت بازگشت آنها به ایران بعمل خواهد آورد.

 بنا بر اعلام سفارت ایران در بلاروس  حدود ۸۰۰ دانشجوی ایرانی، غالبا در رشته های علوم پزشکی، در دانشگاه‌های بلاروس در حال تحصیل هستند. اکثریت این دانشجویان نیز در دانشگاه دولتی پزشکی مینسک مشغول تحصیل هستند.

 انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید