پیشکسوتان فرهنگی؛ مغز متفکر دستگاه تعیلم و تربیت

[ad_1]

ایسنا/گیلان مدیر آموزش و پرورش آستارا، پیشکسوتان عرصه آموزش و پرورش را مغز متفکر دستگاه تعلیم و تربیت دانست و گفت: باید شان و جایگاه زحمتکشان این عرصه حفظ و خدمات آنان در جامعه تبیین شود.

سید سجاد موسوی در جریان دیدار با «ریوانتاج گل‌بابازاده»، پیشکسوت فرهنگی شهرستان آستارا در منزل وی، اظهار کرد: تکریم از بازنشستگان فرهنگی یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با کانون بازنشستگان شهرستان آستارا مقرر شده دیدار و تکریم از بازنشستگان فرهنگی به صورت ماهانه در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: باید شان و جایگاه زحمتکشان این عرصه حفظ و خدمات آنان در جامعه تبیین شود.

مدیر آموزش و پرورش آستارا، پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت را مغز متفکر دستگاه تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: برای فرهنگیان بازنشسته جای بسی افتخار و خرسندی است که بهترین لحظات عمر خود را در راه تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور و خدمت در مقدس‌ترین مکان یعنی مدرسه سپری کرده‌اند.

موسوی اضافه کرد: فرهنگیان علاوه بر عرصه های آموزشی و تربیتی کشور، در صحنه های انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و دوران پس آن هم ایثار و از جان گذشتگی کردند که تقدیم شهدای فرهنگی مثالی بارز بر این مهم است.

به گزارش ایسنا، «ریوانتاج گل‌بابازاده» متولد ۱۳۲۲ در بندر مرزی آستارا است که ۳۱ سال سابقه خدمت در مدارس شهرهای تربت جام در استان خراسان، سراب در استان آذربایجان شرقی، مشکین شهر و خلخال در استان اردبیل و آستارا و لوندویل در استان گیلان را دارد.

گل بابازاده، همسر مرحوم جمشید بشرویه، دبیر فقید مدارس شهرستان مرزی بندر آستارا و استاد ممتاز خوشنویسی و عضو انجمن خوشنویسان ایران است که پس از فوت همسر، دوران بازنشستگی خود را در کنار فرزندان سپری می‌کند.

در این مراسم، مدیر آموزش و پرورش آستارا با اهدای لوح تقدیر از زحمات این بانوی فرهنگی که عمر خود را صرف تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مدارس این مرز و بوم کرده، قدردانی به عمل آورد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *