پیشنهاد فلاحی برای تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری در ایلام

[ad_1]

ایسنا/ایلام نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خواست با تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری استان موافقت کند.

دکتر «سارا فلاحی» در نشست اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان و جهش تولید استان که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: ایلام 3000 سال تاریخ و تمدن و  ۳ هزار شهید نیز دارد و  تمدن محصول دانایی است و نخبه ها عامل دانایی هستند.

وی با بیان اینکه استان ایلام یک استان نخبه‌پرور است، گفت: توسعه زمانی اتفاق می افتد که قدر کسانی را می‌دانند را بدانیم و  در واقع دوچیز منجر به توسعه می گردد یکی مغز است یکی سرمایه و ما نباید اجازه بدهیم که این دو از کشور ما خارج شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: امیدواریم حداقل در استان ایلام دانشگاه ما و روسای دانشگاههای ما اگر نمی توانند نخبگان را جذب کنند، باعث دفع آنها نیز نشوند و امید داریم که جذب نخبگان بر مبنای ضوابط باشد نه بر مبنای رانت‌های قدرت و ارتباطات وموجب رشد شود.

فلاحی ادامه داد: اگر می‌خواهیم مسیر خروج مغز و سرمایه را ببندیم حتما نیاز به راهبرد داریم و  قطعاً معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور می‌تواند کمک کند که امیدواریم در این راستا این اتفاق بهترین نحو صورت گیرد، هر چند که تمام این در در اختیار شما نیست.

وی گفت: امیدواریم یکی از آورده های سفر ستاری به ایلام، موافقت با تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری استان ایلام باشد که ما هم سرمایه و هم منابع و هم توانایی آن را داریم و می خواهیم به سمت یک جامعه دانایی محور حرکت کنیم و به دنبال ارتقاء جایگاه خود هستیم تا از این طریق سرمایه های انسانی را جذب کنیم همچنین قصد ایجاد اشتغال داریم تا از این طریق عناصر فعال جامعه در آن باقی بمانند.

فلاحی تاکید کرد: می‌خواهیم با دنیا ارتباط قوی و علمی داشته باشیم  چرا که استان ایلام در این زمینه استان بسیار فاخری است و زیرساخت های تکنولوژیک پارک علم و فناوری بسیار حائز اهمیت است.

 وی با تاکید بر اینکه هرچقدر تعداد مراکز اینچنینی افزایش پیدا کند بسیار می‌تواند موثر باشد، تصریح کرد: اگر نگاه استراتژیک به استان ایلام باشد ما می‌توانیم خدمات ملی به کشور ارائه دهیم و این توانایی را داریم که با هم‌افزایی فکری بین مسئولان استان در وهله اول ارتقاء کشور و در وهله دوم ارتقاء ایلام را رقم بزنیم .

نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایلام 8 سال در خط مقدم بود و همین موجب شد که ما از قافله پیشرفت کشور کمی باز بمانیم اما با یک حرکت جهادی می‌وتوان این عقب ماندگی را جبران کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید