پیشنهاد عضو شورای شهر مشهد برای حل مشکل کمربند جنوبی

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از پیشنهاداتی که می تواند جایگزین احداث کمربند جنوبی باشد، حفر اتصال انتهای بولوار نماز به بولوار شهید برونسی است که این موضوع را در طرح تفصیلی جنوب غربی مشهد ارائه داده‌ایم.

محمدهادی مهدی‌نیا امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی دوربرگردان زیرگذر شهید برونسی اظهار کرد: خوشبختانه ظرف یک سال و نیم گذشته شاهد اتفاقات مبارکی در اجرای پروژه‌های عمرانی هستیم که امیدواریم ادامه پیدا کند.

وی افزود: در تعادل‌بخشی به حمل‌ونقل عمومی شورای پنجم در برنامه عملیاتی ۹۷-۱۴۰۰ شهرداری مشهد به دنبال افزایش سهم حمل ونقل عمومی است. در حال حاضر سهم حمل و نقل عمومی از سفرهای درون شهری در ایران از جمله مشهد ۴۱ درصد بوده در حالی که این میزان در کشورهای پیشرفته ۷۵ درصد است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: در مشهد سهم قطار شهری از سفرهای درون‌شهری ۴ درصد، تاکسی ۲۳ درصد و اتوبوس ۱۷ درصد است که باید به ۷۰ درصد برسد. دستیابی به این هدف نیازمند توسعه زیرساخت‌ها، فرهنگ‌سازی و توسعه ناوگان است.

مهدی‌نیا با بیان اینکه دولت باید یک‌سوم از هزینه‌های تمام شده هر سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی را بپردازد، افزود: متاسفانه چندین سال است که دولت سهم خود را پرداخت نمی‌کند و شهرداری مجبور است دوسوم هزینه‌ها را پرداخت کند؛ در این میان شهروندان تنها یک‌سوم هزینه تمام شده هر سفر را پرداخت می‌کنند.

وی اضافه کرد: معتقدیم شهر انسان‌محور شکل نمی‌گیرد مگر اینکه شبکه‌های بزرگراهی کامل شود. اگر این شبکه‌ها کامل نشود، دچار مشکل خواهیم شد؛ لذا هدف ما در برنامه عملیاتی ۹۷- ۱۴۰۰ تکمیل این پازل بوده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: یکی از پیشنهاداتی که می تواند جایگزین احداث کمربند جنوبی باشد، حفر اتصال انتهای بولوار نماز به بولوار شهید برونسی است که این موضوع را در طرح تفصیلی جنوب غربی مشهد ارائه داده‌ایم.

مدیریت شهری، مشهد را به کارگاهی عمرانی تبدیل کرده است

در بخش دیگری از این مراسم  سید محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد، بیان کرد: اقدامات مدیریت شهری مشهد طی ۴ ماه گذشته برای پیشگیری از شیوع کرونا و توزیع بسته‌های معیشتی میان اقشار آسیب‌پذیر قابل تقدیر است.

وی افزود: اکنون با تلاش شهردار جهادی مشهد، حمایت‌های شورای شهر و معاونت عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد این شهر تبدیل به کارگاهی عمرانی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، فرماندار مشهد با اشاره به حمایت از اقدامات شهرداری مشهد گفت: سعی داریم در بررسی و تایید مصوبات شورای شهر در راستای خدمت‌رسانی به مردم با مدیریت شهری تعامل داشته باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید