پیشرفت ۸۰ درصدی تاسیسات زیربنایی فرودگاه منطقه آزاد ماکو

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان غربی معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی پروژه عملیات اجرایی تاسیسات زیربنایی فرودگاه منطقه آزاد ماکو خبر داد.

فرزاد بازیار امروز ۸ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: احداث پست شماره یک (نیروگاه) به مساحت ۱۰۷۰ مترمربع، احداث پست شماره ۳ (ایمنی زمینی و هواشناسی) به مساحت ۳۷۰ مترمربع، احداث پست شماره ۴ (ترمینال و تکنیکال) به مساحت ۳۷۰ مترمربع، احداث پست شماره ۵ (انتظامی) به مساحت ۳۷۰ مترمربع که همگی شامل زیرزمین و طبقه همکف است در حال اجرا است.

وی با اعلام اینکه احداث پست شماره ۶ (روشنائی باند) به مساحت ۴۷۶ مترمربع از دیگر پروژه های تاسیسات زیربنایی فرودگاه است، ادامه داد: احداث ساختمان مخزن آب به مساحت ۱۳۰ مترمربع شامل یک زیر زمین با دیواره های بتنی و محافظ دیوار آجری با ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب و احداث ساختمان تصفیه خانه و تلمبه خانه به مساحت ۴۱ مترمربع شامل یک اتاق تلمبه خانه و دو حوضچه تصفیه از دیگر پروژه های درحال اجرا هستند.

بازیار در تشریح مشخصات تاسیسات زیر بنائی فرودگاه ماکو اظهار کرد: شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۵۱۰۰ متر و به عمق خاکبرداری ۲٫۵ الی ۳ متر و برآورد تقریبی کل خاکبرداری ۱۳۰۰۰ مترمکعب، شبکه آبرسانی به طول ۷۱۳۰ متر و به عمق ۱٫۵ متر و برآورد تقریبی کل خاکبرداری ۱۰۷۰۰ مترمکعب، شبکه توزیع گاز به طول ۶۰۰۰ متر و به عمق ۱٫۵ متر و برآورد تقریبی کل خاکبرداری ۶۳۰۰ مترمکعب،   داکت بانک برق و دیتا به طول ۳۰۰۰ متر به عمق ۲٫۲۰ متر و برآورد تقریبی کل خاکبرداری ۶۵۰۰ مترمکعب و  چراغهای روشنائی محوطه و پارکینگ به تعداد ۲۹۸ عدد از چهار نوع متفاوت با برآورد خاکبرداری ۱۷۳۵ مترمکعب از جمله مشخصات تاسیسات زیربنایی فرودگاه است.

به گزارش ایسنا، وی مبلغ برآورد نهایی اجرای این پروژه را ۱۹۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: برای محوطه سازی فرودگاه نیز ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بازیار پهنه محوطه سازی فرودگاه را حدوداً ۱۳۵ هکتار برشمرد و افزود: ۸۰ هزار متر مکعب برآورد تقریبی کل خاکبرداری محوطه است و ۱۱ کیلومتر طول جاده های محوطه به عرض حدود ۹ متر است که در حال اجرا می باشد.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه برای تامین تجهیزات و سیستم های مورد نیاز پست های برق فرودگاه بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه برآورد شده است، افزود: تامین تجهیزات و سیستم های مورد نیاز پست های برق فرودگاه از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *