پیام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی

[ad_1]

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پیامی به مناسبت ۲۲ مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی را گرامی داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ سردار دکتر اسکندر مومنی در این پیام آورده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

بی تردید جامعه توسعه یافته محصول مشارکت آگاهانه، هدفمند و مطالبه گر نخبگان آن جامعه در عرصه‌های مختلف بویژه عرصه اجتماعی است و قطعا دولت‌ها حتی در جوامع پیشرفته به تنهایی قادر به انجام همه امور نخواهند بود.

در واقع، سازمان‌های مردم‌نهاد ستون‌های قوی و مستحکم و در عین حال ظریف و زیبایی هستند که امکان ساخت جامعه توسعه یافته بر فراز آنها میسر می‌شود.

سازمان‌های مردم‌نهاد با افزایش کارایی، اثربخشی و انعطاف‌پذیری در اجرای برنامه‌ها در سطح جامعه و با قبول نقش‌های متفاوت نظیر مجری، همکار، مشاور و ناظر در کنار دولت می‌توانند نقش مهم و اثرگذاری را در توسعه ایفا کنند.

در مسئله اعتیاد که به‌عنوان یک مسئله اجتماعی، روان‌شناختی، پزشکی، اقتصادی و فرهنگی با پیچیدگی‌های خاص خود، حاکمیت ملی، امنیت و استقلال اکثر کشورها از جمله کشور عزیزمان را متأثر ساخته است، نهادهای مدنی و تشکل‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد در عرصه‌های مختلف مبارزه با اعتیاد از جمله پیشگیری، درمان، کاهش آسیب، حمایت‌های اجتماعی و صیانت از آسیب‌دیدگان اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردارند.

با توسعه و تقویت مشارکت‌های مردمی و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانیم در کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد در جامعه موفق‌تر عمل کنیم بنابراین با شعار «یاریگر هم باشیم»، آغوش خویش را به سوی تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد، تشکل‌های مردمی، گروه‌های جهادی، تشکل‌های مذهبی، خیرین، کارآفرینان و همه گروه‌ها و نهادهای مردمی و آحاد جامعه می‌گشاییم و خالصانه از تمامی گروه‌ها دعوت می‌کنیم تا با مشارکت بیش‌ازپیش در طرح «یاریگران زندگی»، یاریگر ما در تمامی عرصه‌های مبارزه با پدیده شوم اعتیاد باشند.

اینجانب ضمن گرامیداشت این روز، از فعالیت و تلاش‌های خالصانه مدیران و اعضای سازمان‌های مردم نهاد در توانمندسازی جامعه و کاهش آسیب‌ها و معضلات اجتماعی قدردانی می‌کنم و امیدوارم از طریق تعامل سازنده میان دولت و تشکل‌های مردمی بتوان زمینه را برای نقش‌آفرینی بیشتر سمن‌ها و مشارکت مردم در پیشبرد امور فراهم کرد.»

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید