پشت Intel Core I5 661

[ad_1]

اطلاعات در مورد پردازنده های خود را با ساخت 32 نانومتر منتشر شده چند ماه پیش. در حال حاضر اینتل آغاز شده بازاریابی پردازنده با فرآیند ساخت 32 نانومتر.

Core i5 661

در حالی که هنوز هم با پوشیدن یک Core i5, Core i5 661 (کد نام Clarkdale) که واقعا نمی باید بیش از حد بسیاری از تفاوت با قبلی Core i5 با استفاده از نام کد (code name) لیننفیلد. قابل رویت ترین تفاوت Core i5 661 یک پردازنده دو هسته ای در حالی که Core i5 750 چهار هسته پردازنده (پردازنده چهار هسته ای به عنوان کسانی که پیوسته در خط پردازنده bernamasandi Clarkdale). علاوه بر این پردازنده که با موفقیت ادغام پردازش گرافیکی به “خانه” پردازنده. بقیه همین کار را برای هر دو لیننفیلد و Clarkdale ساخته شده در معماری Nehalem.

به عنوان دیده می شود در ظاهر فیزیکی از این پردازنده IHS پشت سر او وجود دارد, دو هسته ای, که یکی از هسته های پردازنده در حالی که یکی دیگر از هسته گرافیکی پردازنده.

با پردازنده های گرافیکی قرار داده شده در پردازنده به طور غیر مستقیم این تعداد کاهش خواهد یافت به عنوان هسته پردازنده اشغال شده توسط پردازنده گرافیکی هسته. اما هنوز هم قابل اعتماد عملکرد اینتل در رتبه Clarkdale تجهیز این با Hyper-Threading توانایی ها و توربو بوست (به جز Clarkdale “تاریخ” به عنوان Core I3 / بدون توربو بوست و پنتیوم G6950 که همچنین دارای کوچکترین L3 cache).

Core i5 661 که ما اینجا تست خود امتیازات. اگر شما نگاه کنید در جدول Core i5 661 دارای سریعترین پردازنده گرافیکی با سرعت نسبت به برادر خود. این امر همچنین تاثیر بر آن TDP نیز بالاتر در میان دیگر پردازنده Clarkdale.

گرافیک خود پردازنده اینتل GMA با DX10 پشتیبانی از مشخصات است که شبیه به GMA X4500. یکپارچه Intel G41 چیپ ست.

در اینجا ما دو نوع از آزمایشات است. اولین خالص است تست عملکرد این پردازنده در مقابل Core i5 661 i5 750. دوم گرافیک یکپارچه عملکرد بین Intel Core i5 661 مقابل G41.

به عنوان سیستم عامل استفاده می کنیم Windows Vista Ultimate SP2. نیز وجود دارد این است که ما تست نرم افزار:

– جدول PCMark Vantage Pro 1.0.1.0

– Sisoft Sandra 2009 SP4

– 3 Expression Encoder 3.0.1332.0 (تصویری پشتیبانی می کند)

– DBpoweramp 13.3 (صوتی را پشتیبانی می کند)

– Sysmark 2007 پیش نمایش 1:05 (تصویر رندر)

– Cinebench R10 (3D ایجاد محتوا)

– 3DMark Vantage Pro 1.0.1 (عملکرد از پیش تعیین شده)

– STALKER: Clear Sky معیار (3D)

جدول PCMark Vantage Pro 1.0.1.0

* توضیحات / کنترل: جدول PCMark Vantage اکثر برنامه های کاربردی ساخته شده با استفاده از ویندوز ویستا. این نرم افزار با تقسیم به سه سوئیت: PCMark مجموعه ویندوز ویستا مصرف کننده سناریو سوئیت و HDD Suite. مورد استفاده در این تست PCMark مجموعه است که نشان دهنده کلی سیستم.

* نتایج: اگر چه core i5 661 دارای سرعت بالاتر به نظر می رسد پردازنده Core i5 750 است که هنوز هم محروم توسط تعداد هسته پردازنده.

Sisoft Sandra 2009 SP4

* توضیحات: SiSoftware Sandra 2009 مبتنی بر ویندوز سیستم تجزیه و تحلیل است. فرایند آزمون معیار انجام شد برای تست CPU حسابی و چند رسانه ای طرف است. معیار نیز یافت می شود در ماژول به نام پهنای باند حافظه انتخاب کنید. هنگامی که اعدام پهنای باند حافظه را اندازه گیری سیستم حافظه اصلی پهنای باند. آزمون تقسیم دو عدد صحیح و شناور. برای ثبت این آزمون از مصنوعی (نه واقعی با استفاده از برنامه های کاربردی) پس از آن لزوما نتیجه در خط با برنامه های کاربردی..

* نتیجه: همان است که در جدول PCMark Vantage i5 750 i5 661 هنوز هم برتر برای برخی از آزمون تئوری توسط SiSoft Sandra.

3 Expression Encoder 3.0.1332.0

* توضیحات: با کمک این نرم افزار ما تبدیل avi فایل تصویری با فرمت به فرمت wmv.

* نتایج: در این ویدئو را پشتیبانی می کند آزمون Core i5 750 با چهار هنوز بهره مندی از هسته خود است. تفاوت عملکرد به مراتب به اندازه کافی.

dbPowerAmp 3.13

* توضیحات: اندازه گیری عملکرد در تبدیل پردازشگر صوتی

* نتایج: برای اولین بار در اینجا برنده هسته ای core i5 661 i5 750. ظاهرا این برنامه تبدیل شده است مهم تر از تعداد هسته پردازنده با سرعت.

Sysmark 2007 پیش نمایش 1:05

* توضیحات: نرم افزار آزمون با هدف سنجش عملکرد کلی سیستم. آزمایشات انجام شده با استفاده واقعی از برنامه های کاربردی و استفاده از مدل های محبوب در نظر گرفته و به نمایندگی از اکثریت کاربران است. برنامه های کاربردی استفاده می شود عبارتند از: Windows Media Encoder 9 Photoshop CS2, Word 2003 و 3DS Max 8.0. 20 SYSmark 2007 پیش نمایش را به چهار دسته تقسیم استفاده از حالات مانند: E-Learning تصویری ایجاد دفتر بهره وری و مدل سازی 3D. هر نشان می دهد عملکرد سیستم در محل های مربوطه استفاده کند. در حالی که امتیاز نتایج نشان می دهد SYSmark 2007 پیش نمایش عملکرد کلی سیستم.

* نتایج: نشان داد که برتر هسته ای core i5 661 i5 750 در برخی از آزمون و در نهایت بیرون آمد به عنوان یک پردازنده سریعتر در این آزمون Sysmark 2007. دوباره i5 661 سرعت به نظر می رسد بسیار کمک در نرم افزار است که واقعا قادر به بهره برداری از پردازنده های چند هسته ای.

Cinebench R10

* توضیحات: این نرم افزار بر روی Cinema 4D – نرم افزار ساخت انیمیشن است که به طور گسترده ای مورد استفاده در استودیو و تولید خانه در 3D ایجاد محتوا. Cinebench R10 تست عملکرد سیستم در رندر 3D محتوا. آزمون مورد استفاده خاص به رندر با استفاده از پردازنده های چند هسته ای.

* نتایج: همانطور که انتظار می رود اگر این نرم افزار قادر است با استفاده از پردازنده های چند هسته ای قابلیت بهینه i5 750 با چهار نقطه رو به جلو در جلو چپ i5 661.

3DMark Vantage Pro 1.0.1 (عملکرد از پیش تعیین شده)

* توضیحات: با هدف ارزیابی عملکرد یک سیستم در حال اجرا با DirectX 10 بازی 3D. نرم افزار 3DMark استفاده نکرد واقعی برنامه های کاربردی (real 3D بازی). این ابزار دارای یک تعداد اصول است که برای کمک به این اهداف را تامین کند. در اینجا گرافیک مجتمع پردازنده core i5 661 مورد آزمایش قرار گرفت و در مقایسه با موجود یکپارچه راه حل های گرافیکی در این چیپست.

* نتایج: مقادیر به دست آمده به اندازه کافی تفاوت ما گمان این است با توجه به استفاده از سیستم (پردازنده و حافظه) یک اثر در نتایج کلی.

STALKER: Clear Sky معیار

* توضیحات: تست عملکرد بازی های 3D به طور رسمی منتشر شده توسط توسعه دهندگان از این بازی است. این ابزار تعیین معیار شده است به طور کامل پشتیبانی از DX10.

* نتایج: در اینجا دیده می شود نسبتا قابل توجهی تفاوت در عملکرد بین گرافیک مجتمع پردازنده. مسلح با یک سرعت بالاتر پردازنده Intel GMA 661 Core i5 بر روی کارت های گرافیک که دارای عملکرد بهتری نسبت به G41.

نتيجه گيری

از نتایج تست پردازنده core i5 661 نسبتا عملکرد رقابتی در مقایسه با Core i5 750. با سرعت ساعت و توانایی بیش از حد نخ تاثیر از دست دادن 50% از هسته است نه بیش از حد بزرگ است. پردازش گرافیکی قابلیت هنوز قابل اعتماد برای بازی جدی (اگر چه با سرعت به اندازه کافی بالا است) اما بیش از اندازه کافی برای استفاده روزمره است. راه حل های یکپارچه پردازنده گرافیکی نیز جالب ارزش افزوده در حال حاضر که صفوف Clarkdale راه حل همه در یک رایانه می توان متوجه شد که بیشتر مختصر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید