پرداخت حق‌الزحمه ورزشکاران پارالمپیکی از اردیبهشت

[ad_1]

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک گفت: تمام ورزشکارانی که سهمیه کسب کرده‌اند از اردیبهشت ماه تمریناتشان در منزل توسط مربیان تیم ملی رصد و برای آنها حق الزحمه پرداخت می‌شود.

هادی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بعد از جلسه‌ای که با روسای فدراسیون‌های ورزشی و هیات اجرایی و هیات رئیسه کمیته ملی پارالمپیک در خصوص بازی های پارالمپیک توکیو داشتیم آیین‌نامه جدید بازی‌ها تدوین و تا چند روز آینده بعد از تصویب نهایی اجرایی خواهد شد. البته در آیین‌نامه جدید برخی از سیاست‌ها بر مبنای گذشته است و تنها چند سیاست جدید به آیین‌نامه اضافه شده است. در آیین‌نامه جدید سعی کردیم برای ورزشکارانی که در منزل تمرینات خود را به طور منظم پیگیری می‌کنند، حق الزحمه در نظر گرفته شود.

وی گفت: در حال حاضر ورزشکاران والیبال نشسته، تیر و کمان و تیراندازی که موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شده‌اند در منزل تمرینات خود را به طور منظم انجام می‌دهند و تمرینات آنها توسط مربیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و به کمیته ملی پارالمپیک گزارش داده می‌شود. ما برای تمام ورزشکارانی که گزارش عملکرد آنها به طور منظم از سوی مربیان به معاونت فنی و کمیته ملی پارالمپیک گزارش داده می‌شود حق الزحمه‌ای هم برای ورزشکار وهم برای مربی پیش بینی کرده‌ایم تا در روند آماده سازی آنها  وقفه‌ای ایجاد نشود.

رضایی تاکید کرد: تمام ورزشکاران پارالمپیکی باید از اردیبهشت ماه تمرینات خود را به طور مدون در منزل و زیر نظر مربیان تیم ملی دنبال کنند و گزارش کار توسط مربی به کمیته ملی پارالمپیک ارائه شود. در آیین‌نامه جدید پیش بینی شده که ورزشکاران باید تابع قوانین آیین‌نامه باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت طولانی شدن بیماری ویروس کرونا در کشور آیا تمرینات ورزشکاران پارالمپیکی به همین روال در منزل توسط مربیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت یا خیر خاطر نشان کرد: در صورتی که ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه برپایی اردوها را ندهد سعی ما بر این است که با همکاری این ستاد اردوهای ورزشکاران پارالمپیکی را به صورت قرنطینه  در سالن‌هایی که تحت اختیار ورزشکاران پارالمپیکی قرار می‌گیرد شروع کنیم تا آنها را بتوانیم از نظر بدن سازی و تکنیکی و تاکتیکی برای شرکت در مسابقات آماده کنیم. به هر صورت ما برای برپایی اردوها منتظر تصمیم ستاد مقابله با کرونای وزارت ورزش وجوانان هستیم و هر زمان آنها این مجوز را صادر کنند ما برنامه‌های خود را آغاز خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: تا امروز مطابق دستور العمل هیچ بدهی به ورزشکاران، مربیان و فدراسیون‌هایی که تحت پوشش کمیته ملی پارالمپیک هستند، نداریم و تا پایان سال طبق آیین‌نامه حق الزحمه آنها پرداخت شده است.  امسال نیز با توجه به بحث تورم حق الزحمه ورزشکاران و مربیان نیز  افزایش پیدا خواهد کرد تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی گفت: آیین‌نامه جدید کمیته ملی پارالمپیک برای بازیهای توکیو که شامل حقوق ورزشکاران، نحوه برگزاری اردوها، هزینه اردوها و غیره است آماده شده و تا چند روز آینده این آیین‌نامه اجرایی خواهد شد و ما براساس نقشه راهی که تدوین کردیم برنامه خود را برای پارالمپیک توکیو عملیاتی خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید