پاک آیین: دست آمریکا در شورای امنیت علیه ایران خالی است

[ad_1]

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: ترامپ برای فشار به ایران و صدور قطعنامه‌ای جدید درباره تحریم تسلیحاتی دستش در شورای امنیت خالی است.

محسن پاک آیین در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تلاش های ترامپ برای فشار به ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: با توجه به تحولات اخیر در آمریکا شانس ترامپ برای پیروزی دوباره در سطح نظرسنجی ها 20 درصد کاهش داشته است و احتمال دارد که این رقم بیشتر هم شود. در حال حاضر دموکرات ها به دنبال پرونده های مالیاتی علیه ترامپ هستند. در عین حال این مسائل و شرایط به این معنا نیست که بگوییم قطعا ترامپ رای نمی آورد اما نسبت به جو بایدن شانس کمتری دارد.

وی ادامه داد: ترامپ سعی دارد با بحث مذاکرات با ایران در این شرایط امتیازگیری کند از این رو تحریم ها را تشدید کرده است ولی موضع ایران درباره مذاکره کاملا مشخص است و بعید می دانم فشارها به ایران دیگر تاثیری داشته باشد. آنها دیگر چیزی در دستشان نیست تا علیه ایران اعمال کند.

این دیپلمات کشورمان با اشاره به تلاش آمریکا برای فشار به ایران از مسیر شورای امنیت و تلاش برای جلوگیری از لغو تحریم تسلیحاتی ایران طبق برجام گفت: دست آمریکا در شورای امنیت خالی است. کشورهای عضو شورا به ویژه اعضای باقی مانده در برجام از این توافق همچنان حمایت می کنند و حتی اروپایی ها هنوز از حمایت برجام دست نکشیده اند. البته ادبیاتشان با ادبیات چین و روسیه متفاوت است اما به طور کل حفظ برجام برایشان در اولویت است.

پاک آیین تصریح کرد: آمریکا به خاطر بحران های داخلی در سطح مالی، ساختار نژادپرستانه، شیوع کرونا و عدم دستیابی به موفقیت در عرصه سیاست خارجی سعی دارد با بازکردن موضوعات بین المللی کمی از التهاب و فشار بر کاخ سفید را کم کند از این رو شاهد فشار و تحریم ظالمانه علیه ایران هستیم. 

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید