وضعیت پایدار کرونا در اردبیل در مرحله تثبیت

[ad_1]

ایسنا/اردبیل سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: وضعیت پایدار نسبی در کرونا در استان اردبیل در مرحله تثبیت قرار دارد و امیدواریم در هفته آینده شرایط بهتری را در مهار و کنترل این بیماری شاهد باشیم.

شهرام حبیب‌زاده چهارم شهریور در جریان بازدید از بخش کرونای بیمارستان امام خمینی اردبیل اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته همچنان تعداد بیماران ترخیصی بر بیماران بستری پیشی گرفته به طوری که 10 نفر بیمار ترخیصی بیشتری را به نسبت بستری‌ها شاهد بودیم.
وی خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته در کنار 32 بیمار بستری جدید کرونا 42 بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی و شرایط مساعد از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مجموع بیماران بستری کرونا را در استان 242 نفر اعلام کرد و گفت: 58 بیمار به دلیل شرایط نامساعد در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند.
حبیب‌زاده با قدردانی از اهالی استان به ویژه عزاداران حسینی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته در استان اردبیل 3 نفر جان خود را براثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند که نسبت به روز گذشته چهار نفر کاهش فوتی‌ها را شاهد هستیم.
وی به فروکش کردن بیماری کرونا در استان در یک هفته اخیر اشاره کرد و گفت: تنها اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز قرار دارند و سایر شهرها در وضعیت هشدار به سر می‌برند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: همچنان انتظار می‌رود عزاداری ایام باقی‌مانده از ماه محرم در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود تا شاهد کاهش چرخه انتقال بیماری کرونا در استان اردبیل باشیم.
حبیب‌زاده به نزدیکی روزهای عاشورا و تاسوعا اشاره و اظهار کرد: در این ایام با توصیه ستاد کرونا قرار است از تجمع و تراکم جمعیت به ویژه در فضای بسته جلوگیری شده و زمینه بای ارتقای سلامت هموطنان در عزاداری‌های تاسوعا و عاشورا به وجود آید.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید