وزیر اسرائیلی: موضع‌مان را درباره برتری نظامی‌مان در منطقه تغییر نداده‌ایم

[ad_1]

وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم سیاست خود را درباره مخالفت با فروش سلاح‌های پیشرفته آمریکا به کشورهای عربی که می‌توانند برتری نظامی این رژیم ‌را کاهش دهند، تغییر نداده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از بی بی سی، اظهارات الی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی بعد از آن ایراد شد که روزنامه یدیعوت آحارونوت در گزارشی اعلام کرد توافق تل‌آویو و ابوظبی شامل بندی است که براساس آن ابوظبی به جنگنده‌های آمریکایی از نوع اف۳۵ و پهپادهای پیشرفته اسرائیلی مجهز می‌شود.

سفارت آمریکا در قدس هنوز به این گزارش واکنشی نشان نداده است اما آمریکا طبق تفاهم‌هایی که از چند دهه قبل امضا کرده، از فروش سلاح به کشورهای خاورمیانه که می‌تواند برتری نظامی اسرائیل را کاهش دهد، خودداری می‌کند.

کوهن گفت: کابینه امنیتی هیچ‌گونه تغییراتی درباره سیاست برتری نظامی اسرائیل را بررسی نکرده و با هیچ‌گونه تغییراتی از سوی آمریکا موافقت نکرده است.

وی گفت: من اطلاعی از تغییر در موضع و سیاست اسرائیل ندارم. اسرائیل موافقت خود را با این تغییر اعلام نکرده است.

کوهن از اظهارنظر درباره امارات که در حال حاضر اختیار خریدن جنگنده‌های اف۳۵ را ندارد، خودداری کرد. دولت آمریکا بعد از اعلام توافق صلح امارات و اسرائیل اعلام کرده بود معامله تسلیحاتی جدیدی با امارات امضا خواهد شد اما جزئیات آن را ذکر نکرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید