هیچ کفشی آویزان نشد – ایسنا

[ad_1]

لیگ نوزدهم تمام شد اما نه کفشی آویزان شد و نه چهار گوشه زمین بوسیده شد تا بازیکنان باتجربه لیگ نوزدهم، مهیای حضور در لیگ بیستم شوند.

به گزارش ایسنا، لیگ برتر نوزدهم اواخر هفته گذشته به پایان رسید تا تکلیف ۱۶ تیم حاضر در این رقابت‌ها مشخص شود و برخی از باشگاه‌ها به پایان راه خود در فصل جاری برسند. به جز تیم‌های استقلال، پرسپولیس، نفت مسجدسلیمان و تراکتور، سایر تیم‌ها می‌توانند با سپری کردن تعطیلات، به پیشواز نقل‌وانتقالات و تمرینات پیش‌فصل بروند. البته هنوز زمان شروع فصل آینده اعلام نشده است.

چهار تیمی که گفته شد تا دو هفته آینده در مرحله نیمه‌نهایی و فینال جام حذفی به میدان خواهند رفت تا پرونده این مسابقات بسته شود و آن‌ها هم با چندین روز استراحت، نقل و انتقالات خود را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا آغاز کنند.

با وجود اتمام لیگ برتر، هیچ بازیکنی به علت افزایش سن از فوتبال خداحافظی نکرده که از این حیث لیگ برتر نوزدهم رکورددار است. هر چند برخی از بازیکنان ممکن است به علت افزایش سن و محدودیت‌های تیم‌ها در جذب بازیکنان بالای ۲۳ سال، در فصل جدید لیگ برتر جا بمانند یا مجبور شوند راهی لیگ های دسته یک و دو شوند تا مدت دیگری هم بازی کنند.

با این حال فعلا هیچ یک از بازیکنان باسابقه لیگ برتری که برخی از آن ها در مرز ۴۰ سالگی هم هستند، قید فوتبال را نزده اند و می توان چهره آن ها را در فصل جدید لیگ برتر هم مشاهده کرد؛ مگر اینکه در سه بازی باقی مانده از جام حذفی اتفاقی بیفتد و بازیکنی کفش‌هایش را آویزان کند.

نگاهی به ترکیب چهار تیم باقی مانده در جام حذفی نشان می‌دهد که فقط سیدجلال حسینی در سال‌های پایانی فوتبالش قرار دارد اما او هم اعلام کرده که فعلا خیال خداحافظی از فوتبال را ندارد که منطقی به نظر می رسد چرا که او در وضعیت کنونی از بیشتر مدافعان لیگ‌برتر آماده‌تر است و پست تخصصی او بیش از هر چیزی، نیازمند تجربه زیاد است.

با این اتفاق، لیگ بیستم هم پذیرای بازیکنان باتجربه ای است که همگی در لیگ نوزدهم عملکرد قابل قبولی داشتند و فعلا می توانند یک یا چند فصل دیگر در بالاترین سطح فوتبال ایران به میدان بروند و حداقل در شرایطی از فوتبال خداحافظی کنند که تماشاگران به احترام دستاوردی که در این سال ها داشتند، به خوبی آن ها را بدرقه کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید