هیچ ناامنی در برگزاری مراسم‌های تاسوعا و عاشورای حسینی در کرمان نداشتیم

[ad_1]

ایسنا/کرمان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان گفت: در ایام محرم و در حین برگزاری مراسم های تاسوعا و عاشورای حسینی هیچ مورد ناامنی در کرمان نداشتیم اما با نظارت سازمان تبلیغات اسلامی و شورای تامین در برخی از مجالسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، دعوت به ارشاد، در بعضی از مکان ها توقیف مراسم را داشتیم و با دو هیاتی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند برخورد شد همچنین دو سخنران نیز در بحث صحبت‌هایشان مواردی مطرح شده بود که به آنها تذکراتی داده شد.

سرهنگ “علی سلطانی” در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امیدبخشی به نسل جوان یکی از تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: در این دنیایی که فضای مجازی و رسانه‌های غربی مرتبا مطالبی را به دروغ علیه جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند می‌طلبد که خبرگزاری‌ها واقعیت‌ها و امیدواری را در جامعه رشد دهند.

وی با اشاره به خط و نشان‌هایی که دشمنان برای انقلاب اسلامی می کشند بیان کرد: شاهد بودیم که سال‌های پیش دشمنان پیشگویی‌های را مطرح می‌کردند یا فلانی در اتاق فکرشان برنامه‌ریزی کرده‌ بودند که انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید اما مقام معظم رهبری در سالگرد چهل سالگی انقلاب اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب را بیان کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان اصل اول بیانیه گام دوم انقلاب را علم و پژوهش دانست و اظهار کرد: مقام معظم رهبری هیچ کجا نگفتند که برای چیزی زحمت کشیده‌ام و تنها در بیانیه گام دوم انقلاب ایشان فرمودند برای تدوین گام دوم انقلاب زحمت کشیده‌ و از نسل جوان می خواهند که روی این مطالب کار کنند.

وی رسیدن به قله توسعه و پیشرفت را در گرو کارهای علمی دانست و عنوان کرد: برای دستیابی به بالندگی باید پایه همه مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … بر مبنای علم باشد که جهاددانشگاهی یکی از نهادهایی است که می تواند در این مسیر گام بردارد.

سلطانی در ادامه سخنانش درباره اقدامات ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان به ایسنا گفت: پایگاه‌های مقاومت بسیج در عرصه‌های امنیتی، دفاعی و فرهنگی در زمیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کنند و در زمان وقوع حوادث همچون سیل، زلزله و … در کنار سایر ماموریت‌های خود به موضوع امداد و نجات نیز می پردازند.

وی با بیان اینکه ما بیشتر در بحث جنگ فرهنگی کار می‌کنیم، در ادامه با اشاره به سیل‌هایی که در ابتدای سال جاری در استان کرمان به‌وقوع پیوست افزود: در سیل منطقه «اندوهجرد» سه گردان امام حسین (ع)، فاتحین و پاسداران ناحیه و حوزه مقاومت و پایگاه‌ها تحت عنوان گروه‌های جهادی برای امداد و نجات به مردم سیل زده در این منطقه حضور پیدا کردند و حدود ۴۰۰ بسته بهداشتی و ۴۰۰ بسته معیشتی توسط گروه‌های جهادی در روزهای نخست وقوع این سیل بین مردم سیل‌زده اندوهجرد توزیع کردند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان ادامه داد: در منطقه اندوهجرد ۷۵۰۰ پرس غذای گرم در روزهای اول توزیع و همچنین ۵۰ جفت کفش و۱۵۰ بسته پوشاک توسط بسیج اصناف به مردم اهدا و ۱۵ سرویس جهیزیه نیز در بین زوج های جوان این منطقه توزیع شد.

وی بیان کرد: در سیل اندوهجرد و شهداد ماشین‌های سنگین لشکر ثارالله و تیپ ۳۸ ذوالفقار برای کمک به مردم سیل‌زده اعزام کردیم ضمن آنکه ۴۰ چشمه سرویس بهداشتی نیز در این منطقه احداث و همچنین با همکاری ارگان‌های دولتی ۲ کیلومتر خط لوله آب کشاورزی در اندوهجرد که براثر سیل از بین رفته بود را اجرا کردیم.

سلطانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمان سیل شهداد عنوان کرد: در ساعات اولیه وقوع سیل در این منطقه نیز ۱۸۰ تخته پتو، ۸۰ تخته موکت، ۲۰۰ بسته معیشتی، ۱۰ تن آب معدنی، ۱۰ هزار پرس غذای گرم و … توزیع و همچنین به‌وسیله دستگاه‌های کارواش به امر شستشو و تخلیه آب از منازل مردم سیل زده در این منطقه پرداختیم.

وی در ادامه سخنان خود گریزی به سیل خوزستان و اقدامات این ناحیه در حمیدیه خوزستان اشاره کرد و افزود: ۵ واحد مسکونی در این منطقه احداث و ۳۰ واحد مسکونی را تعمیر و ۱۴۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۶ کامیون لوازم خانگی و ۲ کامیون آب معدنی را برای خدمت‌رسانی به مردم حمیدیه ارسال کردیم.

فرمانده مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان از اهمیت اشتغال سخن به میان آورد و بیان کرد: به منظور آنکه مردم برای ایجاد اشتغال درگیر فرآیند وام‌های بانکی نشوند حدود ۵۰ صندوق قرض‌الحسنه تاکنون افتتاح کرده  که ۴۰ صندوق آن در حال حاضر فعال است که بیش از ۹۰۰ میلیون تومان موجودی این ۴۰ صندوق قرض‌الحسنه است و از طریق این صندوق‌ها به ۱۰۸ نفر تاکنون تسهیلات خوداشتغالی پرداخت شده است و ۲ تعاونی زیر مجموعه این صندوق‌ها نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول(ص) از همان ابتدای شیوع کرونا به کمک دستگاه‌های اجرایی آمد و به امر ضدعفونی معابر، مغازه‌ها و … پرداخت و همچنین با توجه به نیاز استان به ماسک، کارگاه‌های تولید ماسک در مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج، سوله‌های صالحین و … را راه‌اندازی کرد و توانستیم در ۲ ماه اول شیوع کووید ۱۹ در کرمان حدود ۱۴۰ هزار عدد ماسک را تولید و در بین مردم به قیمت ارزان توزیع کنیم و حاضر نیز ۶ کارگاه تولید ماسک تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی به امر تولید ماسک می‌پردازند، که روزانه حدود ۶ هزار عدد ماسک توسط این کارگاه ها در شهرستان کرمان تولید می شود که این کار تا زمانی که نیاز باشد، ادامه پیدا خواهد کرد.

سلطانی با تاکید بر اینکه سپاه همواره در کنار مردم بوده و خواهد بود، تصریح کرد: در نهضت رزمایش کمک مومنانه این ناحیه ۵۷۰۷ خانوار آسیب دیده از کرونا را شناسایی و به حدود ۵۱۰۰ خانوار نیازمند در مرحله اول رزمایش کمک کردیم به طوری که در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه که در ماه مبارک رمضان اجرا شد حدود ۱۵۱۸۶ بسته معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

وی افزد: مرحله دوم نهضت رزمایش کمک‌های مومنانه در سه مرحله اجرا می‌شود که مرحله نخست آن در دهه اول ماه محرم بود که این ناحیه در این رزمایش ۴۳۸۰ بسته معیشتی، ۲۷۶ کارت هدیه، ۴۰ هزار پرس غذای گرم (در مرحله اول و دوم)، ۶۰۰ بسته لوازم التحریر، ۶۴۳ پوشاک و کفش و بیش از ۶ هزار ماسک بین افراد آسیب دیده توزیع و در روز عید غدیر نیز ۲۰۰ هزار قرص نان در حاشیه شهر توزیع و در شب عید قربان نیز۵۵۶۰ کیلوگرم گوشت بین افراد نیازمند توزیع کردیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان با اشاره به ماموریت دیگر ناحیه مقاومت بسیج عنوان کرد: در طول برگزاری مراسم ها پایگاه‌های مقاومت بسیج با حکم شورای تامین مسئول برقراری امنیت است و در این راستا تمهیدات لازم را می‌اندیشد.

وی بیان کرد: ما بعضی اوقات خبرهای بدی داریم که گروه‌های تروریستی قصد ایجاد ناامنی در تجمعات را دارند که اقدام آنها توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و اطلاعات سپاه خنثی می‌شود اما وظیفه ما در کنار نیروهای انتظامی ایجاد امنیت مراسم ها است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول (ص) کرمان گفت: در ایام محرم و در حین برگزاری مراسم های تاسوعا و عاشورای حسینی هیچ مورد ناامنی در کرمان نداشتیم اما با نظارت سازمان تبلیغات اسلامی و شورای تامین در برخی از مجالسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند، دعوت به ارشاد، در بعضی از مکان ها توقیف مراسم را داشتیم و با دو هیاتی که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کردند برخورد شد همچنین دو سخنران نیز در بحث صحبت‌هایشان مواردی مطرح شده بود که به آنها تذکراتی داده شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید