همت والای پرچمداران عرصه آموزش و پرورش در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون که با انتشار ویروس کرونا، شرایط دشواری را سپری می‌کنیم و آموزش و پرورش دچار اختلال گردیده، باز هم شاهد همت والا و تلاش مهربانانه شما پرچمداران عرصه آموزش و پرورش در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی هستیم که برای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین، منویات مقام معظم رهبری و شکوفایی تلاش دولت تدبیر و امید، دیگر بار به میدان آمده‌اند.

محمدصادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی، به مناسبت 12 اردیبهشت، روز معلم پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، متن پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

«ن و القلم»

در گذر زمان چه بسیار رخدادها که از خاطره تاریخ محو می‌شوند و چه انسان‌هایی که می‌آیند و می‌روند و نشانی از آنان برجای نمی‌ماند، اما وقایعی هستند که زمان و مکان را درمی‌نوردند و انسان‌هایی نیز هستند که در همیشه تاریخ حضوری جاودانه دارند. بی گمان از آن وقایع مانا، «شهادت» و از آن انسان‌های جاودانه، نام «معلم» بر تارک زمین و زمان می‌درخشد.

دوازدهم اردیبهشت یادآور رادمردی بزرگ و مجاهدی دانشمند است که نقشی فراموش نشدنی در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی دارد؛ مردی که علم را با زیور اخلاق آراست و با نگاهی ژرف، نمایی زیبا و جامع از نظام فکری اسلام به جهانیان عرضه نمود.

بی شک استادِ شهید «مرتضی مطهری» شخصیتی اثرگذار و چهره آب مشعشع در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده و هست. اگرچه خورشید عمر مبارک او در روزهای نخستین پیروزی نهضت اسلامی غروب کرد، اما میراث ماندگار فکری و فرهنگی آن شهید والا مقام در شیرازه انقلاب، اثرات ماندگاری بر جای گذاشت.

میراثی که امروز در معلمین گران‌قدر بهارستان علم و ادب تبلور یافته و بدون تردید روند پیشرفت و درخشش چشمگیر دانش‌آموزان و اعتلای امروز جایگاه تعلیم و تربیت استان در عرصه‌های مختلف قرآنی، علمی، آموزشی، فرهنگی، هنری و ورزشی، در کنار الطاف بیکران الهی، مرهون تلاش‌های خالصانه و خاضعانه و زحمات بی‌ رتباط تمامی حوزه‌های قضایی خراسان جنوبی به صورت ویدئو کنفرانس با زندان‌های طلادریغ و تدابیر ارزشمند همه معلمان، مربیان و مدیران دلسوز خراسان جنوبی است که با جهاد بی‌وقفه خود مسیر رشد، تعالی و بالندگی فرزندان این آب و خاک را هموار می‌نمایند.

اکنون که با انتشار ویروس کرونا، شرایط دشواری را سپری می‌کنیم و آموزش و پرورش دچار اختلال گردیده، باز هم شاهد همت والا و تلاش مهربانانه شما پرچمداران عرصه آموزش و پرورش در قاموس تعلیم و تربیت اسلامی ایرانی هستیم که برای تحقق اهداف عالیه سند تحول بنیادین، منویات مقام معظم رهبری و شکوفایی تلاش دولت تدبیر و امید، دیگر بار به میدان آمده و با هدف جلوگیری از تعطیلی فرایند مقدس تعلیم و تربیت و امتداد فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در بستر فضای مجازی و شبکه آموزش دانش‌آموزان(شاد) به ارائه محتوای آموزشی و پرورشی می‌پردازید.

اینجانب از مسئولیت‌پذیری، تلاش صادقانه و تدابیر ارزشمند همه معلمین فرهیخته استان خراسان جنوبی در این شرایط سخت صمیمانه تقدیر و تشکر نموده تقارن این روز را با ماه بهار قرآن به فال نیک می‌گیرم؛ رجاء واثق دارم در این ایام مبارک، با توکل به حضرت باری تعالی و توسل به ائمه اطهار(ع) و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، کرونا را شکست می‌دهیم تا با حضور مجدد دانش‌آموزان در آینده نزدیک، شادی و نشاط به بوستان علم و دانش بازگردد.

از خداوند متعال، سلامتی، عزت، پیشرفت و توفیق روزافزون‌تان را در استمرار خدمات شایسته و ماندگار به فرزندان این مرز و بوم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسألت می‌نمایم و آرزومندم که تأییدات الهی، همواره قرین راهتان باشد؛ ان شاءالله.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید