هفته دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است

[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد گفت: هفته دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.

محمد مهرافزون در جلسه هماهنگی بزرگداشت هفته دفاع مقدس در بروجرد که امروز ۲۰ شهریورماه در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و منبع ظهور و بروز انقلاب اسلامی به‌حساب می‌آید و بر همین اساس همه ما وظیفه داریم یاد و خاطره شهدا و ایثارگران دفاع مقدس را گرامی داریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های هفته دفاع مقدس، تصریح کر: ما با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم برای هفته دفاع مقدس توانسته‌ایم با مقدمات و تمهیدات با مصاحبه حضوری اطلاعات و گزارشاتی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران تهیه کنیم و این گزارشات را جمع‌آوری نماییم تا بتوانیم با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری در هفته دفاع مقدس مراسم یادواره شهدایی در شأن شهدای عزیز برگزار کنیم.

مدیر آموزش‌وپرورش بروجرد خاطرنشان کرد: ما در موزه آموزش‌وپرورش بروجرد غرفه‌ای بانام غرفه شهدا به این عزیزان اختصاص دادیم تا بتوانیم کمترین کاری را برای یادبود و ماندگار بودن نام شریف و خطیر شهدا و ایثارگران انجام دهیم.

مهرافزون اضافه کرد: بررسی وضعیت درسی دانش آموزان و فرزندان ایثارگر و رفع مشکلات، برگزاری مسابقات بین همکاران با موضوع فتح خرمشهر، دیدار از خانواده‌های شهدا در طول سال تحصیلی، تشکیل جلسات ستاد شاهد و صدور تشویقی از اداره‌کل و اداره آموزش ‌ پرورش بروجرد برای تقدیر از ایثارگران، جانبازان و آزادگان از جمله فعالیت‌هایی است که آموزش‌وپرورش به مناسبت هفته دفاع مقدس و در طول سال تحصیلی انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: همه ما مدیون و مرهون مجاهدت و رشادت‌های ایثارگران، جانبازان، آزادگان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس هستیم و باید همواره یاد و خاطر ه آنان را باید گرامی بداریم و موظف هستیم این هفته را با شکوه هرچه تمام‌تر و با برنامه‌های منظم و دقیق برگزار کنیم.

معاون مدیرکل ادامه داد: اشاعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر اساس سند تحول بنیادین یکی از اهداف و رسالت مهم خانواده بزرگ‌ تعلیم و تربیت است که این فرهنگ باید در میان جامعه بخصوص دانش آموزان انتقال و نهادینه شود.

مهرافزون اظهار کرد: هفته دفاع مقدس متعلق به همه اقشار مختلف جامعه است و همه ما در برابر حفظ مقام و منزلت آنان مسئول هستیم و شهدا، ایثارگران و جانبازان محور اصلی این هفته معنوی هستند و در برنامه‌های مختلف و مرتبط به این هفته می‌بایست از حضور گرم و پرنور این خانواده‌ها استفاده مفید و مؤثری به عمل آوریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط ویروس کرونا امسال نه باید هفته دفاع مقدس به‌طور غریبانه برگزار شود و به همین خاطر برنامه‌های نظیر برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، برپایی نمایشگاه هشت سال دفاع مقدس در سطح مدارس، مسابقات فرهنگی هنری در راستای فرهنگ ایثار و شهادت و آذین‌بندی و فضاسازی مدارس از جمله فعالیت‌های هشت سال دفاع مقدس در مدارس است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید