هدف از انتخاب سبد گل کوچک و ارزان

گل ها همواره نماد عشق و علاقه هستند. خرید یک گل می تواند به بهترین شکل ممکن علاقه و صمیمیت را به مخاطب هدیه کند. از این رو اغلب افراد برای هدیه دادن از گل ها استفاده می کنند.

اما یکی از بهترین روش ها برای زیباتر جلوه دادن گل، استفاده از سبد گل ارزان و کوچک است. یک سبد گل ارزان و کوچک علاوه بر اینکه مهر و محبت را به خوبی به مخاطب شما انتقال می دهد، می تواند به عنوان یک هدیه شکیل و مناسب نیز محسوب شود. چرا که سبد گل کوچک و ارزان دارای طراحی ها و گل آرایی های بسیار زیبایی است و جلوه بسیار جذابی دارد. هر چند که یک گل به تنهایی نیز زیبا و ارزشمند است، اما دسته گل و سبد گل کوچک و ارزان بیش از پیش شما را در قلب مخاطبتان جای خواهد داد.  

در این مقاله قصد داریم در مورد نکات مهم و هدف از انتخاب سبد گل کوچک و ارزان مطالبی را تشریح کنیم.

هدف از انتخاب سبد گل کوچک و ارزان

 یکی از مهمترین موضوعات در هنگام انتخاب سبد گل کوچک و ارزان این است که شما به خوبی هدف خود از هدیه دادن را در نظر داشته باشید. شما باید در ابتدا به خوبی مشخص کنید که سبد گل کوچک و ارزان را به چه منظوری می خواهید به مخاطب خود هدیه دهید. این موضوع بسیار مهم است. چرا که سبد گل کوچک و ارزان  باید متناسب با مناسبتی باشد که شما قرار است در آن حضور پیدا کنید، یا به واسطه آن هدیه دهید. مثلا اگر قرار است که شما به مراسمی برای عرض شادباش و تبریک تولد و مراسمی از این قبیل سبد گل کوچک و ارزان انتخاب کنید، قاعدتاً باید تزیینات خاص خود را انجام دهید و از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید.

قاعدتا متناسب با مراسمی که قصد استفاده از  سبد گل در آن را دارید، تزیینات و طراحی ها و گل آرایی های مخصوص به خود را باید انجام دهید. مثلاً اگر قصد خرید سبد گل کوچک و ارزان برای یک جشن تولد را دارید، می توانید از اکسسوری هایی که عمدتاً برای تولد استفاده می شود در این سبد ها استفاده کنید. مثلاً روبان های مخصوص برای جشن تولد.

سبد گل

 مفاهیم گلهای سبد گل

اما نکته مهم‌تری که بجز مناسبت  برای یک سبد گل باید در نظر بگیرید این است که، سبد گل باید دارای گلهای خاص با نمادها و مفاهیم مخصوصا آن مناسبت باشد. این موضوع نیز، موضوعی است که باید جدی بگیرید. چرا که اگر گلی که نماد و مفهوم  خاصی را دارد را  به اشتباه هدیه دهید و در سبد گل ارزان و کوچک قرار دهید،  ممکن است که سوء تفاهم ایجاد شود! مثلاً گل رز نماد عشق و علاقه است و معمولاً از آن برای هدیه دادن به عزیزان استفاده می شود و پر از مفاهیم مهر و دوستی است. اگر این گل را برای همکار خود در نظر بگیرید، مطمئنا باعث ایجاد سوء تفاهم خواهد شد!

از طرفی گل هایی هستند که بیشتر شاهد استفاده از آنها در مراسم هایی مانند خواستگاری، جشن تولد، قدم نو رسیده و … هستیم. قاعدتاً این گل ها نباید در مراسم ترحیم یا مراسم تسلیت استفاده شود.

برای مثال عموماً در مراسم ترحیم از گل‌های گلایل یا سفید استفاده می‌شود که برای این مراسم ‌ها مناسب تر است و بهتر است از گلهای با رنگ شاد  در آن ها استفاده نشود.چرا که پیام نامناسبی را القا می کنند.

به جز مناسبت و نوع گل، یکی از مهمترین موضوعاتی که در سبد گل کوچک و ارزان باید در نظر بگیرید، ظاهر و ساختار گل ها است. منظور از ظاهر و ساختار گل، اشکالی است که معمولاً طراحان، بنا بر سلیقه مشتری از آن استفاده می کنند. مثلاً سبد گل های دایره ای شکل، بیضی شکل، مربعی شکل و … که با استفاده از سلیقه مشتری یا طراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد، جلوه های زیبایی دارند. در نظر داشته باشید که همیشه باید درون سبد گل کوچک و ارزان یا تاج گل، یک تکه اسفنج خیس شده قرار گرفته باشد.

سبد گل

هدف از استفاده کردن از این اسفنج خیس شده، حفظ رطوبت و طراوت برای گل ها است. اگر گل ها به طور مداوم طراوت داشته باشد، ساقه آنها به خوبی می ایستد و از این رو بر ماندگاری آنها تاثیر بسیار خوبی دارد.  اسفنج خیس شده می‌تواند حتی آب مورد نیاز گل را تا مدت قابل قبولی تامین کند.

نگهداری از سبد گل کوچک و ارزان

پس از خرید سبد گل یکی از کارهایی که همواره کارشناسان توصیه می‌کنند، این است که تا آنجا که ممکن است برای نگهداری و حفظ رطوبت و مراقبت از آنها تلاش کنید. برای این کار بهترین روش آن است که اگر مقدور است گلهای آن را در یک گلدان قرار دهید. آب گلدان را مرتب عوض کنید و تمام تمهیدات لازم برای نگهداری آن را در نظر داشته باشید. اما اگر قصد بیرون آوردن آن از گلدان را ندارید،  باید در نظر داشته باشید که عمر آن خیلی طولانی نخواهد بود و تا زمانی که اسفنج درون سبد گل بتوانند شرایط را برای گل مهیا کند، طراوت خواهد داشت.

از این رو توصیه ما این است که در ابتدا حتماً از فروشنده بخواهید که اسفنج مناسب و خوبی را در سبد گل تعبیه کنند. نکته بسیار مهم دیگر این است که معمولاً سبد گل ارزان و کوچک به صورت آماده و با طراحی و تزیین از پیش تعیین شده‌ای در گل فروشی های معتبر فروخته می‌شود. توصیه ما این است که از این طراحی ها استفاده کنید. چرا که طراحان گل، تمام ویژگی ها روانشناسی رنگ ها، گل آرایی ها و تزئینات زیبا را برای این سبدها در نظر گرفته‌ اند.

دیدگاهتان را بنویسید