نگرانم نتوانیم راه تصمیم‌گیری افراد برای «ابوذر» یا «ابوجهل» شدن را نشان دهیم

[ad_1]

ایسنا/همدان معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: نگرانی ام این است نتوانیم راه را نشان دهیم که افراد تصمیم بگیرند «ابوذر» باشند یا «ابوجهل»؟

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میراحمدی بعدازظهر دوشنبه ۲۷ مردادماه در آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا، اظهار کرد: از انبیاء به ما رسیده که اگر موفق شویم راه را نشان دهیم حتی اگر مردم به بیراهه روند موفق بوده ایم اما نگرانی ام این است ما نتوانیم راه را نشان دهیم که تصمیم بگیرند ابوذر باشند یا ابوجهل؟

وی با بیان اینکه در قرآن تعبیری داریم به نام عمل صالح که غیر از عمل حسنه است، توضیح داد: آن چیزی که انسان را نجات می دهد، عمل صالح است. اگر کسی نیت خوب داشته و این کار، قول و سخن خوب داشته باشد، کافی نیست مگر اینکه در جای درستی نیز گفته شود.

میراحمدی با تأکید بر اینکه مدت زمان مسئولیت مهم نیست بلکه عمل خوب مهم است و ما مکلف به عمل صالح هستیم، مطرح کرد: کار فرهنگی، کار سختی است چراکه با انسان سروکار دارد بنابراین اساتید باید در این زمینه تلاش کنند چراکه اثرگذاری زیادی بر روی دانشجو دارند.

وی با بیان اینکه در آستانه فراسیدن ایام عاشورا هستیم، اظهار کرد: از ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری تاکنون که سال ۱۴۴۱ هجری است، ۱۳۸۰ سال می گذرد اما این واقعه ملال آور و کهنه نشده و همه گروه ها فکر می کنند در این ایام چه کاری می توانند انجام دهند؟

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: هر فیلم خوبی ببینیم یا کتاب خوبی بخوانیم پس از دو بار دیگر رغبت به تماشا و مطالعه آن نمی کنیم اما در این واقعه یک حقانیت نهفته شده که با وجود اینکه قصه امام حسین(ع) را همه می دانیم، برای ما جذاب است که روضه خوان چه می گوید. این حقانیت با فطرت انسان سازگار شده و برخی صفات آن ملموس شده و عاشورا کلاسی سرشار از پیام های بلند است.

وی با بیان اینکه هر روحانی به درد دانشگاه نمی خورد، تبیین کرد: ما از حجت الاسلام عباسی به عنوان آخوند دانشگاهی تعبیر می کنیم چراکه عباسی و حاجیلویی به درد دانشگاه می خورند و خوشبختانه ارزیابی عباسی در تمام مسئولیت ها ارزشمند بوده و حاجیلویی نیز ناشناخته نیست و یک انسان اخلاقی و فاضل حوزوی و دانشگاهی است و برای وی نیز توفیقات بیشتری را مسئلت داریم. این جلسه به پاس قدردانی از زحمات عباسی تشکیل شده و این تکریم با معارفه حاجیلویی گره خورده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید