نهبندان به بازار منطقه‌ای فروش شتر تبدیل می‌شود

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مردم نباید دغدغه دسترسی و ارتباط با مدیران را داشته باشند، گفت: با توجه به راه‌اندازی میدان دام در نهبندان و اخذ مجوز واردات شتر و قرنطینه آن‌ها در حیدرآباد، این شهرستان باید به بازار اصلی منطقه‌ای فروش شتر نیز تبدیل شود.

محمد صادق معتمدیان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش شوسف که در محل بخشداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: بخشداران و فرمانداران، حلقه اتصال مردم با مدیران استانی هستند لذا باید همیشه و در هر شرایطی در دسترس مردم باشند.

استاندار خراسان جنوبی در کنار مردم بودن را از اولویت‌های کار مدیران برشمرد و گفت: مهمترین تکلیف فرمانداران و بخشداران پیگیری مسایل و مشکلات مردم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی تصریح کرد: مدیران با حضور در جمع مردم ، اجازه ندهند مشکلات در روستاها باقی بمانند.

معتمدیان، تقویت فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها را از برنامه‌های استان برشمرد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع، برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز بخشداری ها اقداماتی صورت گرفته و به زودی این موضوع محقق خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی از سند توسعه نهبندان گفت که در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به این شهرستان کلید خورده و یادآور شد: در راستای مفاد این سند و به منظور محرومیت زدایی از نهبندان و دیگر شهرستان‌های مرزی استان دستگاه‌های معینی تعیین شده‌اند.

معتمدیان با تأکید بر اینکه در این راستا اقدامات زیادی در استان صورت گرفته، افزود: ۱۵ شاخص اصلی توسعه را احصاء کردیم و تلاش بر این است که در تمام این موارد از میانگین کشوری عقب نمانیم.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف، طرح و پروژه‌های زیادی پیش بینی شده که در تحقق آنها روند فزاینده‌ای داریم، اما اقدامات انجام شده کافی نیست و باید کار، شتاب بیشتری بگیرد.

وی بیان کرد: با هم افزایی همه حوزه‌ها و همراهی مردم، اقداماتی که طی یک سال و نیم گذشته صورت گرفته، نتیجه بخش تر خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی از برنامه‌های توسعه‌ای در دست اقدام در استان گفت و اظهار کرد: نصب و راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی خانگی، ساخت مسکن شهری و روستایی، ایجاد سه هزار شغل در زمینه صنایع دستی، احداث مجتمع‌های گلخانه‌ای و طرح هاب منطقه ای شتر، همه بر اساس ظرفیت های ارزنده استان طراحی و اجرا شده و نقش بسزایی در مدیریت مهاجرت معکوس و ماندگاری جمعیت در مناطق روستایی داشته است.

معتمدیان با اشاره به پتانسیل‌های نهبندان در زمینه پرورش شتر گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که طی بازه زمانی سه ساله، نهبندان را به قطب اول شتر کشور تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به راه‌اندازی میدان دام در نهبندان و اخذ مجوز واردات شتر و قرنطینه آن‌ها در حیدرآباد، این شهرستان باید به بازار اصلی منطقه‌ای فروش شتر نیز تبدیل شود.

وی ادامه داد: تحقق این اهداف در توسعه شهرستان نهبندان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

استاندار خراسان جنوبی ضمن تشریح وضعیت شهر شوسف در خصوص رفع مشکلات موجود، دستورات لازم را صادر کرد.

معتمدیان با عام المنفعه خواندن اقدامات شهرداری‌ها و تأثیر این برنامه‌ها در ایجاد نشاط اجتماعی، برای بهسازی معابر شهری، اجرای روکش آسفالت معابر، تأمین سیمان مورد نیاز پروژه‌های عمرانی و توسعه فضای سبز با کاشت گونه‌های گیاهی متنوع در سطح شهر شوسف قول مساعد داد.

انتهای پیام 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید