نهال فروشی|خرید نهال|نهال گردو

البته عملیات سربرداری (تنک کردن) و عملیات شاخه برداری نیز برای درختان گردو انجام میشود. آب و هوا : درخت گردو در طول تابستان نسبت به گرما و سرمای بیش از حد حساس است در طول دوره خواب زمستانه گردو می تواند سرمای ۱۱- درجه سانتی گراد را بدون خسارت جدی تحمل کند ولی پس از شروع رشد، سرمای ۲- تا ۳- درجه سانتی گراد موجب از بین رفتن برگها، شاخه ها و گلها شده و در نتیجه محصول کاهش می یابد. باید توجه داشته باشید که نهالها در سال اول به علت توان کمتر ریشههایشان برای جذب آب از خاک، به آبیاری بیشتری نیاز دارند. درختان گردو نیاز دارند تا به طور سالیانه کوددهی شوند. جالب است بدانید برگهای درخت گردو خاصیت درمانی دارند و به صورت جداگانه در بازار خرید و فروش میشوند. حتما قبل از خرید نهال گردو فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید.

جابجایی نهال گردو نهال گردو در برابر خشکی نسبتا مقاوم است. نهال گردوی کانادایی پالیز یکی از نهال بسیار مقاوم در برابر سرما است. هر گل نر آن داراي پوششي مرکب از 3 تا 4 قطعه فلس مانند است که تعداد زيادي پرچم را از خارج فرا مي گيرند در وسط پرچم ها نيز معمولاً اثر مادگي رشد نيافته ديده مي شود. در این مطلب خواندید که بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطق مختلف ایران با توجه به اقلیم چهار فصل کشورمان، تفاوتهایی دارد. پس از بررسی نهال باید آن را در فصل مناسب در باغ بکارید. «اما این محصول بینالمللی هنوز با خیلی از بایدها فاصله دارد، صنایع بستهبندی و لیبلینگ، فرآوری و تبدیلی و بازیافت مهمترین صنایعی است که باید باشد تا گردوی تویسرکان از شیوههای سنتی به صنعتی گذر کرده و در سبد صادراتی ایران قرار گیرد و برای دستیابی به این اهداف تلاش میکنیم».

گردو خوشه ای فرانسوی زودبازده در تابستان در معرض دمای ۵۰-۴۲ درجه سانتی گراد (به طور متوسط ۴۵ درجه سانتی گراد) و رطوبت کم قرار بگیرد، پوست سبز آن دچار آفتاب سوختگی شده و مغز آن سیاه و چروکیده می شود و گاهی مواقع میوه ها پوک می شوند. پوست سبز گردو نیز در مصارف متعددی از جمله تولید رنگ و عصارهی آن در مصارف درمانی مورد مصرف قرار میگیرد. گردو ژنوتیپ رویال ، مثل سایر ارقام این واریته کاملا اختصاصی و تولید نهالستان رویال نهال میباشد. در آخر چوب درختان کهن و چندین ساله که دیگر قادر به تولید محصول نیستند نیز برای مصارف متعدد به فروش میرسد.

این نهالستان قادر است کلیه ارقام گردو را با کیفیت و در مقیاس بالا برای باغداران عزیز فراهم نماید. در مرحلهی بعد باید سلامت نهال را بررسی کنیم. اگر بهدنبال سودآوری خوبی هستید و کیفیت گردو برای شما مهم است؛ باید در اولین قدم نهالستان معتبری را انتخاب کنید. اولین مورد فروش میوهی گردو است. پوست درخت گردو نیز به عنوان دمنوش مورد علاقهی مصرف کنندگان زیادی است. کاشت این گیاهان در خاکهای سبک رس و در مناطقی که سفره های زیرزمینی زیادی وجود ندارد می تواند به رشد بهتر و باروری آنها کمک کند. از کاشت درختان گردو و پرورش درختان گردو در مناطقی که به طور مکرر یخبندان شبانه در بهار وجود دارد ، باید خودداری شود. شما میتوانید بهترین ارقام نهال گردو را از نهالستان آذربایجان واقع در روستای زوارق بناب با کیفیت بالا و قیمت مناسب تهیه فرمایید.

نهال گردو پیوندیاگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد عکس نهال گردو پکان لطفا از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید