نسل کودک و نوجوان؛ نیازمند مهارت آموزی و عدالت اجتماعی و فرهنگی

[ad_1]

ایسنا/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، به اهمیت نسل کودک و نوجوان در امروز و فردای جامعه اشاره کرد و گفت: مهارت‌آموزی به آینده‌سازان و دستیابی به عدالت اجتماعی و فرهنگی الزامی است.

اسفندیار ضیایی در دومین نشست اعضای کمیته پایش و ارزیابی حقوق کودک در سال ۹۹ که به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت برگزار ‌شد به اهمیت نسل کودک و نوجوان در امروز و فردای جامعه اشاره و عنوان کرد: باید آسیب‌هایی را که متوجه آینده‌سازان ماست شناسایی کنیم. همچنین برای صیانت از فرزندانمان نیازمند پرهیز از عملکرد جزیره‌ای و نظارت درست بر فعالیت‌ دستگاه‌های متولی این حوزه هستیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان، هدف‌مندسازی برنامه‌های این حوزه و همگامی با تحولات را ضروری دانست و گفت: مدیریت بحران و برنامه‌ریزی مناسب برای خدمات‌رسانی و نشاط‌ بخشی اجتماعی از رسالت‌های متولیان حوزه کودک و نوجوان است.

مسئول کمیته پایش و ارزیابی کنوانسیون حقوق کودک گیلان، با بیان اینکه مهارت‌آموزی به آینده‌سازان و دستیابی به عدالت اجتماعی و فرهنگی الزامی است، تصریح کرد: ضمن استقبال از همگامی با دیگر دستگاه‌ها و گروه‌های مردم‌نهاد، خواستار ادامه یافتن ارائه طرح‌های خلاق و هدفمند برای ارتقای قابلیت‌های نسل کودک هستیم.

وی همچینن خواستار توجه ویژه به کودکان دارای ‌نیازهای ویژه شد و تصریح کرد: بسترهای مناسب برای افزایش بازدیدهای میدانی از مجموعه‌هایی چون کمیته امداد و مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست فراهم‌شود.

به گزارش ایسنا، کمیته پایش و ارزیابی حقوق کودک از جمله کمیته‌های چهارگانه کنوانسیون حقوق کودکان شامل «حقوقی و قضایی»، «آموزش و اطلاع‌رسانی»، «حمایتی و هماهنگی» و «پایش و ارزیابی حقوق کودک» است که مسئولیت این کمیته‌ها را به ترتیب مدیران کل دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برعهده دارند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید