نخستین دوره مسابقات «ارائه دانشجویی» برگزار شد

[ad_1]

نشست مجازی مرحله نهایی نخستین دوره مسابقات «ارائه دانشجویی»، به همت انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه شهید بهشتی و با حضور داوران، اساتید و شرکت کنندگان برگزار شد.

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، این مسابقات روز دوشنبه ۲۰ مردادماه از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰ و با حضور داوران، اساتید و شرکت کنندگان و با هدف ایجاد پویایی و رقابت سازنده در بین همه دانشجویان و سنجش مهارت، خلاقیت، اندیشه و نوآوری آن ها در انتقال مطالب علمی برگزار شد.

همچنین به چالش کشیدن علمی و عملی دانشجویان در این زمینه، علاوه بر ایجاد شادابی علمی، می تواند نقطه شروعی برای فرایند پژوهش و به سرانجام رساندن صحیح پایان نامه های دانشجویی باشد و تلاش برای تولید یک ایده مناسب و سعی بر عملی کردن و انتقال مطالب، الگوی مناسبی را برای دانشجو به وجود می آورد که می تواند راهگشای آینده پژوهشی او باشد.

در این نشست، ابتدا شرکت کنندگان، سمینارهای خود را ارائه دادند و سپس به پاسخ دهی به پرسش های داوران پرداختند.

در بخش اول سهیل نجفی، سمینار خود را با موضوع بررسی رفتار خزشی در آلیاژهای شیشه ای و فاطمه تقوی، سمینار خود را با موضوع سلول درمانی از طریق میکروسیالات ارائه دادند  و دکتر زهرا رستگار و دکتر نجمه کرمی اساتید و داوران نشست، پرسش های خود را از این شرکت کنندگان مطرح کردند.

سپس در بخش دوم، کاملیا فتحی، به ارائه سمینار خود را با موضوع تاثیر تناوبی و تداومی با روزه داری بین دو وعده غذایی بر بیان ژن پرواپیوملانوکورتین هیپوتالاموسی و تنظیم اشتها در موش های نرویستار، پرداخت و به پرسش های اساتید برنامه پاسخ داد.

در بخش سوم، سمینار واحده رسولی با موضوع ساختمان سبز، ارائه و بررسی شد.

در بخش آخر هم، یاسمین کاظمیان، چارچوب های فلز-آلی برای حذف آلاینده های آلی از آب را شرح دادند به سئولات مطرح شده توسط اساتید پاسخ دادند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید