نبیه بری: هر صدای فتنه‌انگیزی در لبنان صدای عبری است

[ad_1]

رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد، هر صدایی که به فتنه میان مردم کشور و پیروان یک دین واحد دامن می‌زند، در واقع صدایی عبری است هرچند که به زبان عربی باشد و کسی که فتنه را بیدار می‌کند، ملعون است.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المنار، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان در بیانیه‌ای به اتفاقات جاری در بیروت و برخی مناطق این کشور که رویکردی طایفه‌ای و مذهبی گرفته واکنش نشان داد و گفت: این فتنه‌ای است که بار دیگر برای نابودی کشور و وحدت ملی آن پدیدار شده و هدف از آن نابودی صلح داخلی است، این فتنه از آدم‌کشی بدتر است و کسی که آن را بیدار کرده ملعون است، باید مراقب بود در آتش آن نیفتاد چرا که باقی نخواهد ماند و حتی طراحان و حامیان مالی آن نیز از آن نجات نخواهند یافت.

بری در ادامه تاکید کرد: تعرض و یا اهانت به مقدسات و نمادهای اسلامی و مسیحی محکوم است چه برسد به عائشه، همسر پیامبر رحمت و تمام کننده مکارم اخلاق، رسول اکرم (ص).

رئیس پارلمان لبنان در ادامه این بیانیه تاکید کرد: اقدام هر گروهی علیه وحدت، امنیت، ثبات و همزیستی مسالمت‌آمیز لبنانی‌ها در حقیقت حرکتی اسرائیلی است و هر صدایی که به فتنه میان مردم کشور و پیروان یک دین واحد دامن می‌زند، در واقع صدایی عبری است هرچند که به زبان عربی باشد.

او در ادامه تلاش‌های خالصانه‌ای که رهبران سیاسی، معنوی، امنیتی و نظامی در سطوح مختلف برای رفع این فتنه و خفه کردن آن در نطفه انجام دادند را بسیار ارزشمند دانست.

بری ضمن اشاره به آیه شش سوره حجرات، گفت: در این مرحله حساس به تمامی چهره‌های سیاسی، ایده‌پردازان و چهره‌های رسانه‌ای لزوم آگاهی یافتن و خردورزی و عدم پیروی از تمایلات و واکنش‌هایی که پیامدهای ناخوشایندی دارند را یادآور می‌شویم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید