میزان حمایت‌ها از شینزو آبه بار دیگر افزایش یافت

[ad_1]

با وجود اینکه بازداشت وزیر دادگستری سابق ژاپن به اتهام خرید آراء به رضایت مردمی از شینزو آبه لطمه زده بود، نتایج نظرسنجی امروز (یکشنبه) یک روزنامه ژاپنی نشان می‌دهد که میزان حمایت‌ها از نخست‌وزیر ژاپن بار دیگر با رشد ۹ پله‌ای به ۳۶ درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، میزان رضایتمندی از شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در نظرسنجی قبلی و کمی پس از آنکه دادستان ارشد توکیو استعفا کرد، به ۲۷ درصد کاهش یافته بود. وی که از متحدان آبه بود، اواخر مه بابت شرط‌بندی و در جریان وضعیت فوق‌العاده کروناویروس در این کشور استعفا کرد.

کاهش حمایت‌ها از آبه به زیر ۳۰ درصد اغلب زنگ خطر است.

اما نتایج نظرسنجی جدید روزنامه ماینیچی شیمبون نشان می‌دهد، میزان حمایت‌ها از آبه بار دیگر رشد داشته است اما این روزنامه دلایل خاصی را درباره رشد مجدد حمایت‌ها از او اعلام نکرد اما ۵ درصد از آن‌هایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، از تصمیم روز پنجشنبه دولت در لغو محدودیت سفرهای داخلی استقبال کردند.

دادستان‌های ژاپنی روز پنجشنبه کاتسویوکی کاوای، وزیر سابق دادگستری را که زمانی مشاور سیاست خارجی آبه نیز بود، به همراه همسرش به اتهام خرید آراء مربوط به انتخابات ۲۰۱۹ مجلس علیای ژاپن بازداشت کردند.

گرچه حمایت‌ها از دولت آبه بار دیگر افزایش یافته، اما ۵۹ درصد از آن‌هایی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، بر این باورند که آبه مسئولیت بزرگی درباره این موضوع دارد. نخست‌وزیر ژاپن بابت این رسوایی از مردم کشورش عذرخواهی کرده و گفته است، احساس می‌کند به شدت مسئول انتصاب چنین فردی برای این پست است.

در نظرسنجی امروز همچنین مشخص شد که ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان باور ندارند که بازی‌های المپیک توکیو که قرار بود ژوئیه و اوت برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا یک سال دیگر به تعویق افتاد،‌ سال آتی میلادی هم برگزار شود. تنها ۲۱ درصد گفتند که این بازی‌ها سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

Posted in متفرقه


Leave a Comment:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *