مربی تیم ملی شیرجه: شانس کسب سهمیه المپیک برای کریمی وجود دارد

[ad_1]

شهرام نظرپور می‌گوید حضور در مسابقات تدارکاتی در رشته شیرجه اهمیت زیادی دارد و اگر حمید کریمی در مسابقات تدارکاتی شرکت کند می‌تواند سهمیه المپیک بگیرد.

مربی تیم ملی شنا در گفت و گو با ایسنا در مورد تمرینات ملی‌پوشان شیرجه در دوران قرنطینه خانگی اظهار کرد: سعی کردیم از راه دور به ملی‌پوشان برنامه تمرینی دهیم. آن‌ها هم فقط در خشکی تمرین دارند. امیدوارم که شرایط فراهم شود و حداقل بچه‌های ملی‌پوش بتوانند از استخر استفاده کنند. اگر شرایط همین‌طور پیش رود ورزشکاران ۳ ماه تمرین در آب نخواهند داشت. البته طبق صحبت‌های سمیع زاده قرار است مجوز تمرین چند ملی‌پوش شنا و شیرجه در آب گرفته شود که اگر این اتفاق بیفتد خیلی شرایط بهتر خواهد شد.

وی در خصوص شیرجه‌رو هایی که می‌توانند سهمیه المپیک بگیرند، گفت: برای کسب سهمیه المپیک دو ملی پوش مد نظر است که شاید تنها یک نفر از آن‌ها اعزام شود. حمید کریمی که در روسیه هم تمرین می‌کند. او قرار بود در چند انتخابی شرکت کند که مسابقات لغو شدند. آخرین مسابقه انتخابی المپیک قرار بود اردیبهشت ماه در توکیو برگزار شود که به تعویق افتاد و ممکن است بهار سال آینده انجام شود. همچنین مجتبی ولی‌پور نیز یکی دیگر از ملی‌پوشان است که باید دید نظر فدراسیون در مورد اعزام وی چیست. 

مربی تیم ملی شیرجه در ادامه گفت: با کریمی در ارتباط هستم. فیلم‌های او را می‌بینم عملکردش خیلی خوب است، اما متاسفانه او نتوانست در مسابقات تدارکاتی شرکت کند. حضور در مسابقات تدارکاتی در شیرجه خیلی مهم است. ممکن است شیرجه یک ورزشکار در مسابقه هیچ شباهتی به شیرجه‌هایش در طول تمرینات نداشته باشد. صاحب طلای المپیک در مسابقات انتخابی المپیک حذف شد، این اتفاقات در شیرجه وجود دارد. هر فردی که استرسش بالاتر باشد بیشتر این اتفاقات برایش رخ خواهد داد. اگر حمید در مسابقات تدارکاتی شرکت کند می‌تواند ورودی المپیک را کسب کند.

نظرپور در ادامه گفت: رشته ما سلیقه ای است. باید ورزشکار در چند تورنمنت شرکت کند تا داوران او را ببینند. اگر ورزشکار به چشم داور نیامده باشد می‌گویند گم‌نام است. تا ورزشکار بخواهد خود را در یک مسابقه ثابت کند کار از کار گذشته است. کریمی مسابقات انتخابی المپیک کره را نتوانست شرکت کند. مسابقه انتخابی دیگر در توکیو است، اگر قبل از آن چند تورنمنت شرکت کند می‌تواند ورودی المپیک را بگیرد.

مربی تیم ملی شیرجه گفت: اکنون که هیچ چیز با وجود ویروس کرونا مشخص نیست. برخی از کشورها می‌خواهند از المپیک کناره‌گیری کنند. برنامه مسابقات هم معلوم نیست باید ببینیم شرایط چگونه پیش می‌رود. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید